Rovaniemen tunneli

Sinnehän on ilmestenyt tunnelin suulle uus liikennemerkki joka kieltää MSL Huttusen ja Jakkilan rekkoja ajamasta rinnakkain mustan henkilöauton kanssa!

Ihme syrjintää kun muut saa ohittaa vaikka mustan auton.
31115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

-oiskohan itänaapurin rekat huidelleet vanhan ohituskielto-merkin kohdalla henkilöautojen ohi, kun on pitänyt tehdä merkistä nyt tuon näköinen.

Äänestä

siel ei saa muut ohittaa mustaa autoa, ku Kukkolan yhdistelmät

Äänestä

nyt olla tosissas, vai laskitko vain leikkiä? :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"ihimettelijä" kirjoitti:

Sinnehän on ilmestenyt tunnelin suulle uus liikennemerkki joka kieltää MSL Huttusen ja Jakkilan rekkoja ajamasta rinnakkain mustan henkilöauton kanssa!

Ihme syrjintää kun muut saa ohittaa vaikka mustan auton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu