kikkailin rullahiirellä, ja nyt joillakin nettisivuilla fontit näkyvät niin pieninä ettei niistä saa selvää.
miten saan näkymään ne isompana? en vain muista mitä näppäintä rullahiiren kanssa piti painaa samaan aikaan, jotta kokoa sai vaihdettua lennosta.
kiitos avusta.
miten saan näkymään ne isompana? en vain muista mitä näppäintä rullahiiren kanssa piti painaa samaan aikaan, jotta kokoa sai vaihdettua lennosta.
kiitos avusta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siinä se.
Ei sitten tullut mieleen kokeilla itse?
Parempi kysyä, kuin tietämättömänä alkaa sähläämään.
Et antanut mitään tietoa käyttöjärjestelmästä ja selaimesta. Sitten ensimmäinen vastaaja arvasi oikein.
Olisiko ollut sähläämistä kokeilla Shift, Ctrl ja Alt nappia?
Silloin kun tietää, ei tarvitse arvata ja voi vastata. Ei tarvitse aina veetuilla kysyjille.
Käyttöjärjestelmän ja selaimen.
Eikös tämä palsta ole sitävarten että täällä voi kysellä asioita mitä ei itse tiedä? onko sulle ollut kaikki ihan selvää siitä lähtien kun olet ensimmäisen kerran tietokoneen ääressä istunnu? ei ole keneltäkään tarvinnut kysyä mitään neuvoa/opastusta? jos näin on, olet todella viisas.
Vastata kaikkiin mahdollisuuksiin, mutta silloin joutuu kirjoittamaan kokonaisen oppikirjan, joka sisältää kaikki käyttöjärjestelmät ja selaimet niiden kaikkine oikkuineen.
Kansa luulee kaikenlaista, eikä ajattele.
Eräälläkin kurssilla oppilaat luuli, ettei ole mitään muita selaimia kuin IE 4, koska vain se oli heidän opetuskoneissaan.
ala-asteen loppuun ja sítten...