Lainojen korot nousevat kuin kupla-ankan höyhen syklonin silmässä ja asuntojen hinnat tippuvat kuin lyijytonkka hissikuilussa.
Pidelkää korvakarvoistanne, kyyti on nyt kylmää.
Pidelkää korvakarvoistanne, kyyti on nyt kylmää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyyti ei ole NYT kylmää ainakaan omistajille, hinnat on edelleen nousussa. Kristallipallostako katsot tulevaisuutta? jep ejp
kaksinkertaistuneet ja hinnat ovat vain nousseet. Voitko laittaa jotain fakta tuosta korkojen vaikutuksesta hintoihin. Muutakin kuin spekulatiivistä paskanjauhantaa.
jo+10+vuotta+sitten+tiedettiin+totuus,+eurikorot+tuolloin+4,5%,+nyt+-----0,3
asuntojen+hinnat+nousseet+keskimäärin+20%+pk+deudulla+ja+10+muualla+maassa.
Vuokrat+nousseet+samaan+aikaan+lähes+50%.+kyllä+varmaan+vituttaa+10+vuotta+sitten+oman+asunnon+ostamatta+jättäneitä+vuokralla+asujia.+Ei+kannata+tehdä+samaa+virhettä+enää+tänä+päivänä