halpahallin vaatepuoli on kuin venäläinen kirpputori. Liian kauan samat vaatteet roikkuu hengarissa ja nekin alaarvosia rättejä ,hajakokoja aivan kuin muista halppareista ois tuotu loppu erät tänne. Esim. Haapajärven liikkeessä on paljon parempi valikoima sellaisiakin et täällä ei niitä näy ikinä. Onko vika vaatepuolen vastaavassa kun tavara ei vaihdu. Tiedän et valikoimaan kuuluu aivan muodikkaita ja hyviä vaatteita mut ne on haettava Haapajärveltä vaikka omallapaikkakunnalla on sama liike. Farkku valikoima naisille ei ole muuttunut pariin vuoteen muutamaa lukuun ottamatta samat kuminauha liitingillä olevat farkut roikkuu vuodesta toiseen. Näin joulun alla tyhjentäkää koko vaatepuoli pelastusarmeijan joulupataan ja vaihtakaa kerralla rätit vaatteisiin tai laittakaa myyjät muoti kouluutukseen.Lähempä tässä ajeleen Haapajärvelle. Kiitos
miksi
pyhäjärven
272105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Eikö tällaiset viestit olisi parempi osoittaa suoraan kauppiaalle?
ole juuri sitä varten et maristaan ja ollaan kuulolla onko muita samaa mieltä olevia. Bensan hinnasta on maristu tällä palstalla mut moniko on käynyt huoltoasemalla valittaan. Kaupungin vt johtajasta on valitettu mut ei oo tainnu valittaja käydä naamatuste et jos sulla viispiikki ei oo muuta sanottavaa niin oo hiljaa ja laske piikkejäs. Jos en väärin muista sinäkin taijat tällä palstalla valittaa alvariinsa. Sitä paitsi olen sanonut sen myös kyseisessä kaupassa
Suomalaiset maksavat kaikista hyödykkeistä ihan liian paljon ja monet vielä isänmaallisuuteen tai johonkin muuhun syyhyn vedoten - mukisematta! Ei tämä ole oikea paikka näyttää suomalaista sisua (maksetaan vaikka henki menisi -tyylillä). Hintakapina pitäisi pistää pystyyn. Ennen verot tasasivat tuloja ja veroista pääsi hyötymään koko kansa. Nyt on vähän niin ja näin.
viispikki henkilökohtasesti valittaan jouluvalojen asentajille kun näyt tuolla aiemmin niitä moittivan.
En valittaunut, vaan totesin tilanteen! Valittaminen ja toteaminen on kaksi eri asiaa...
Hyvä tämä palsta, jos olet käynyt valittamassa kauppiaallekin. Piikit on tallessa ja mielestäni paljon parempi nimimerkki kuin esim. "tämä palsta!
sama täällä.
Vastaukseni ei ollut tarkoitettu mitenkään hyökkääväksi sinua kohtaan, vaan jälleen pelkkä toteamus.
kannattaa pulista ja valittaa, sillä varmasti yrittäjät ja markkinoinnista vastaavat lukevat juttuja.
Halpahalli matkii viereistä Hiisiparkkia...eihän muuten synny kilpailua hinnoissa:)
tämä muka kaikki tietävä viispiikki on?Taitaa olla niitä peräkammarin hinareita
Hanki elämä tai mene hoitoon...
valikoima suomalaiselle tuulipukukansalle.
kulkea tuulipuvussa tai verkkareissa.
varaa. Itse kävin katsomassa samaisen liikkeen valikoimaa. Siellä oli todella kivoja uusia vaatteita, joihin minulla ei valitettavasti ole varaa. Täytyy odottaa alennusmyyntiä ja kävellä kiltisti seinän taa kirpparille. Täytyy myöntää, että sieltäkin olen tehnyt hyviä ostoksia ja jopa minun pussille sopivia. Kannattaa käydä katsomassa, siellä ei nimittäin roiku samat farkut vuosia.
näkyy liian paljon verkkari- tuulipukukansaa sekä kirpparipukeutumista. Kyllä sen huomaa jos ette ite sitä tiedä. Ei se tarkoita et vaikka ollaan pieni maaseutukunta et ulkoiseen olemukseen ei kiinnitetä mitään huomiota.
kun viimmeksi olin käynyt lokakuussa ja kyllä siellä samat vaatteet roikku kun silloinkin ettei ne ihan uutta valikoimaa ollut. Ei ole synti jos on varaa joskus ostaa jotain kivaa yllensä ja maksaa siitä vähän enemmän kuin kirpparilla josta ei paljon halvemmalla saa mut saahan sieltä kaupan päälliseksi toisen hien- ja tunkan hajun.
ne kivat vaatteet ei koskaan päädy sinne, ne pakataan häkkiin ja kuljetetaan muualle alennusmyyntiin ja tänne tuodaan sit muualta sellaisia ettei ne koskaan ole täällä olleetkaan ihme kumma joka vuosi samat.
Muuten, tuo yksinpuhelu on eräs taiteen laji... ;)
kauneus,vaan se mitä sisältä on merkitsee jotakin.Tunnen monta tuulipuku kulkijaa joilla ois vara kulkea vailla smokki päällä joka päivä.
Luultavasti siellä ei vaihdu valikoima juuri siksi, kun moni muukin sinun kaltaisesi ajaa sinne Haapajärvelle ostoksille...?
ajaa kun täältä ei saa. Pitäiskö tyytyä noihin rippeisiin. Olen edelleen sitä mieltä et jos kauppaketjun valikoimaan kuuluu tuote sitä on saatava sit joka kaupasta.
Viime viikolla kävin Haapajärvellä, Nivalassa ja Ylivieskassa ostoksilla ja en ollut ainoa pyhäkäs siellä.
halapa halliin vaate ostoksille ei tarvii ryönää päällees pistää.
näyttää olevan Haapavedelläkin.
on Haapavedelläkin. Ei kai siellä K-kaupan tai S-ketjun valikoimaa myydä.
mut pyhäjärvellä on vain halpahallin ketjun jämät ei läheskään kaikki mitä kuuluu valikoimaan. Kun ois etes puolet.