Miltäs kuulostaa seuraavat vaatimukset, joista maksetaan kokonaista pari tonnia kuussa! Tuossa vaaditaan yliopisto opintojen lisäksi vielä useiden vuosien kokemusta asioista, joihin yliopisto ei valmista.
Luonnontieteellinen keskusmuseo hakee
suunnittelijaa
työsuhteiseen tehtävään 1.1.2008 lukien.
Suunnittelijan tehtävänä on mm.
- analysoida rengastusaineistoja ja laatia niihin liittyviä raportteja ja julkaisuja
- tarkastaa rengastustietoja ja rengaslöytöjä ja tallentaa niitä tietokantaan
- opastaa ja kouluttaa rengastajia
- pitää yhteyttä alan toimijoihin
- osallistua muihin tehtäviin kuten rengastajien, yleisön ja tiedotusvälineiden palveluun.
Luonnontieteellisen alan korkeakoulututkinto antaa parhaat edellytykset tehtävän hoitamiseen. Arvostamme erityisesti henkilökohtaista rengastuskokemusta ja laajaa ornitologista osaamista. Tietojenkäsittely- ja karttaohjelmien hallinta on työssä tärkeää. Työn sujuvuuden kannalta suomen, ruotsin ja englannin kielen selkeä suullinen ja kirjallinen ilmaisutaito ovat välttämättömiä. Muista kielistä on etua, sillä työ on luonteeltaan kansainvälistä. Palvelutehtävien vuoksi arvostamme hyviä vuorovaikutustaitoja.
Tehtävän palkkaus perustuu yliopistojen palkkausjärjestelmän muun kuin opetus- ja tutkimushenkilöstön vaativuuskehikon tasoon 8, jonka mukaan tehtäväkohtainen palkanosa on 2 160 euroa kuukaudessa.
Reilu 2000 € kuussa
Opiskellut
3
2001
Vastaukset
- tää...
on, ikävä totuus :/
- upj tutuksi
tuo tehtäväkohtainen palkka on vain osa palkasta uudessa valtion palkkausjärjestelmässä. Henkilökohtainen työtehtävissä suoriutuminen voi nostaa tuota palkkaa maksimissaan muistaakseni 1.46-kertaiseksi
- maksaa jos jaksaa
Henkilökohtainen palkanlisä ei ole automaatti vaan sitä saadaan jos työnantajalla on vara maksaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1543297- 2233005
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791976Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va791618Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391447- 481158
- 991051
- 1211036
- 58978
- 12923