VERIKOE

Tiedättekö millaista tietoa verikokeella saa siitä, että onko syöpä tai ylipäänsä sairas? Jos jotain outa ilmenee näytteessä niin miten edetään.
2329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eri syöpä sairaudesta voidaan ottaa veríkoe, eturauhasyöpä, munasrjasyöpä ovat mita minä tiedä. On varmasti tullut muitakin markkinoille.

Äänestä

Jos ajatellaan esim. leukemian diagnosointia, niin diagnosointi lähtee siitä että pvk:ssa todetaan muutoksia verenkuvassa. Leukosyytit huomattavasti yli viiterajojen,anemiaa, muutoksia lähes kaikissa solulinjoissa.
PVK:stä alkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelo kirjoitti:

Tiedättekö millaista tietoa verikokeella saa siitä, että onko syöpä tai ylipäänsä sairas? Jos jotain outa ilmenee näytteessä niin miten edetään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu