Onko kellään kokemusta ajoviima-ahtimesta. Toimiiko, onko laillinen ts. maksaako vaivaa rakennella. Ruiskumoottoriin olisi aika helppo väsätä.
Ram air
ddddggg
3
1136
Vastaukset
- potkulauta
,jo 200km/h vauhdissa saa useita hevosvoimia lisää tehoa,melkein voi kuvitella tuntevansa huiman tehopotkun .
- kalman kalpea
mutta sen ramin pitää olla sitten vähintään metri*metri ja tässä tapauksessakin hyöty hävinnee ilmanvastukseen...
- se on
Kyllähän sillä patopainetta saa kehitettyä, mutta tärkein tekijä on saada moottorille kylmempää ilmaa (ja sitä kautta hieman lisätehoa), sen takia niitä 60-luvulla oli. HiPo V8n konehuoneen yläosa on melkoinen "sauna", eli eroa on mistä ilman ottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot243409Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132828- 282504
- 421917
- 511749
- 141691
- 431584
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101458- 541424
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2631151