Lääkäreiden pitäisi lopettaa vittuileminen ja ylimielinen käytös asiakkaita kohtaan. Poliisin asiaksi pitäisi antaa..
Olemme ihmisiä ja maksamme myös palkkaa teille.
Olemme ihmisiä ja maksamme myös palkkaa teille.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja mistähän lie kyse? Aatteleppa ite: Sinulle kristallinkirkkaaksi kiteytynyt näkemys, joka perustuu ehkä jopa omaan rajalliseen kokemukseen ei kerro asioitasi tuntemattomalle yhtään mitään. Joten viesti kannattaa muotoilla niin että sivullinenkin ymmärtää mistä lie kyse.
Henkilökohtaisesti muistellen olen saanut osakseni ystävällistä ja asiallista käytöstä molemmista laitoksista, silloin harvoin kun olen tarvinnut sairaudenhoidollista apua.
kävin Oys:ssa lääkärin (?) vastaanotolla. Oletan Hänen olleen lääkäri vaikka ei Hänen tarvinnu minua tervehtiä eikä esitellä itseään. Istui valtaistuimellaan kuin Kuningas ainakin.
Todella ylimielistä asiakkaan kohtelua. No enhän minä ookkaa kuin vanaha akka....
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/04/tintti282828.jpg
Vanhaan hyväänaikaan!
"priorisointi" siinä on luokiteltu kansaiset useampaan eri kastiin, kohtelu on sen mukaista mihin kuuluu .
Aina on saanut asiantuntevalta hyvin asioista perillä olevalta lääkäriltä hyvää palvelua.