OYS:n ja Oulun kaupungin lääkärit

Lääkäreiden pitäisi lopettaa vittuileminen ja ylimielinen käytös asiakkaita kohtaan. Poliisin asiaksi pitäisi antaa..

Olemme ihmisiä ja maksamme myös palkkaa teille.
51513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja mistähän lie kyse? Aatteleppa ite: Sinulle kristallinkirkkaaksi kiteytynyt näkemys, joka perustuu ehkä jopa omaan rajalliseen kokemukseen ei kerro asioitasi tuntemattomalle yhtään mitään. Joten viesti kannattaa muotoilla niin että sivullinenkin ymmärtää mistä lie kyse.

Henkilökohtaisesti muistellen olen saanut osakseni ystävällistä ja asiallista käytöstä molemmista laitoksista, silloin harvoin kun olen tarvinnut sairaudenhoidollista apua.

Äänestä

kävin Oys:ssa lääkärin (?) vastaanotolla. Oletan Hänen olleen lääkäri vaikka ei Hänen tarvinnu minua tervehtiä eikä esitellä itseään. Istui valtaistuimellaan kuin Kuningas ainakin.
Todella ylimielistä asiakkaan kohtelua. No enhän minä ookkaa kuin vanaha akka....

Äänestä

"priorisointi" siinä on luokiteltu kansaiset useampaan eri kastiin, kohtelu on sen mukaista mihin kuuluu .

Äänestä

Aina on saanut asiantuntevalta hyvin asioista perillä olevalta lääkäriltä hyvää palvelua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmaksaja = palkanmaksaja kirjoitti:

Lääkäreiden pitäisi lopettaa vittuileminen ja ylimielinen käytös asiakkaita kohtaan. Poliisin asiaksi pitäisi antaa..

Olemme ihmisiä ja maksamme myös palkkaa teille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu