Bodomin murhaajan

Minkä takia tämä raahasi Gustafssonia pitkin rantaa ja jätti sitten teltan päälle? Kuten Nils itsekin muisti tapahtuneen ja näytti raahausjäljet rannassa. Miksei murhaaja samalla niitannut tätäkin? Todennäköisesti tuli kiire pois paikalta ja samalla matkanvarrella hävitti kengät jotka nappasi mukaansa?
6305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niin, miksiköhän, yritähän arvata!

Äänestä
  • ???

    Äänestä

Vieläkö joku ääliö jauhaa Bodomia? Sitä tapausta ei selvitetä KOSKAAN. Nils Gustafsson on vapautettu syytteistä eikä voida enää syyttää, ja murhaaja on luultavasti jo kuollut. Ja tapauksestakin on kulunut aikaa jo 47 vuotta. Asia on täysin loppuunkaluttu.

Äänestä
  • Kuka se oli kun sanoi: Saivat ansionsa mukaan.
    Mikä on hänen oma saamapuolensa ansioittensa mukaan, jos tuo lähtökohtana.

    Äänestä

  • Se on ko polkupyörä, et se ei vanhene, kute tää tohtorismies tää Palo kirjuutti viisaasti kirjassaa ja sit ko hää nissekussee kovast kehu rehdiks ja reiluks mieheks, jol on mukava huumor ja ei tie pahhoo itikallekkaa. Heil se o tuo akka, jok tappaa kaik elävät, niiko kuolleetki. Se on kova akka, joka anto po´lliiselkii huutii, haukkumal heit hulluiks. Sellane se pitttää akan ollakii, ja sit viel muistuti, et nissekusse ei oo murhant kettää, niiku sit ei kait oltkaa, ko Espoon pahainen käräjäoikevus sen sitte vahvist.

    Äänestä

  • jot murha ja polkupyrä ei vahene koskaa. Se olkii sen fiksun kirottajan Palon mielest kaiketikkii sit polkupyörä, ko hänt ei viel oo otettu kiinne. Tuo pyörä ku on ajettu telttaa pahki ja sillo o kuollu kolme ja neljäs jäänt just ja just henkii. Sit se pyörä on paent paikalt ja o vieläkki katteis, ei hänest o nähty kissansilimäystäkkää.Eihä tuo murha nissekusen oikeuven käyntiin loppunt, va polliisi tukii hänt viel eelleenki silmä tarkkana ja er vihjet kuunnellen. Varo sie Tuhiseva Tuhnu kirjuuttelemast mittää sellas, et hyö tulloot siut hakemaan, ku noi tarkkaa tiiät, et murhaaja on tievossa. Saattaapi tuo olla tai sitten olemattakii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimintaa... kirjoitti:

Minkä takia tämä raahasi Gustafssonia pitkin rantaa ja jätti sitten teltan päälle? Kuten Nils itsekin muisti tapahtuneen ja näytti raahausjäljet rannassa. Miksei murhaaja samalla niitannut tätäkin? Todennäköisesti tuli kiire pois paikalta ja samalla matkanvarrella hävitti kengät jotka nappasi mukaansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu