Ilosaarirock

Kuka vähäjärkinen aikoo mennä tän kesän Ilosaarirokkiin?
Lippujen hinta vaan nousee,mut tarjonnan taso laskee vuosi vuodelta.Ihmettelen,milloin dorkat älyää jättää menemättä moiseen kusetusfestarille!?
No,minkäs teet,kun teinit ja uutta"rajua" nuoruuttaan elävät kolmivitoset hilluu ekstaasissa perähikiän festareilla...
11482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niin ja musa on jotain vanhapoika/vanhapiika osastoa kuten JVG, Popeda .,...

Äänestä

En oo ikinä käyny, enkä mee vaikka ilmaiseks pääsis ja maksettaiskin viel!

Äänestä

Kaikille samaNhintaista...TEILLE PERKULEEN KÖYHILLE VAAN KALLISTA!

Äänestä

ROKKI ON PERKELEESTÄ. MYYTTE SIELUNN LUSIVERILLE JOS MENETTE TUONNE. ELKÄÄ NUORET MENKÖ. ELKÄÄ!! VOITTE PELASTAA VIELÄ SIELUNNE LUSIVERILTÄ.

Äänestä
  • Jeesus tulee, tässä mä oon, itteni sullonut kukkaroon!

    Äänestä

Jospa painuisitte vaikka iloiseenmantsiin miettimään kurjuuttanne. Vai onko sielläkin teille jotain liian kalliita tapahtumia, josta ette pidä?

Äänestä

Minulle on - taaskin - luvassa ilmaiset, mutta en minä sinne viitti mennä. Muutaman kerran kävin ja se riitti. Tommoset pärinät on aikansa eläneitä
Ilosaarikin pyörii samoissa kaavoissaan. Joku mukamas uusi juttu keksitään ja Karjalainen repii siitä huisit jutut. Lopputulos on sitten kuitenkin se yksi ja sama.

Äänestä
  • Karjalainen ajaa vain kauppiaitten asiaa. Känniset pennut ostavat kaljaa ja roskaruokaa vaikka sossu-rahoillaan. Ainahan Kela antaa lisärahaa juhlien jälkeen ja juhlista saadut muut vaivat hoidetaan veronmaksajien rahoilla. Asuin muutamia vuosia niin lähellä rokkialuetta, että juhlien meininki näkyi ja kuului parvekkeelleni. Kadunvarsia ja pihamaita siivottiin viikkokaupalla.

    Äänestä

  • sikailujuhlat kirjoitti:

    Karjalainen ajaa vain kauppiaitten asiaa. Känniset pennut ostavat kaljaa ja roskaruokaa vaikka sossu-rahoillaan. Ainahan Kela antaa lisärahaa juhlien jälkeen ja juhlista saadut muut vaivat hoidetaan veronmaksajien rahoilla. Asuin muutamia vuosia niin lähellä rokkialuetta, että juhlien meininki näkyi ja kuului parvekkeelleni. Kadunvarsia ja pihamaita siivottiin viikkokaupalla.

    "Känniset pennut ostavat kaljaa ja roskaruokaa vaikka sossu-rahoillaan."
    -Kaljan ostoon pitää olla täysi-ikäinen ja kännissä oleminen on täysi-ikäiselle sallittu

    "juhlista saadut muut vaivat hoidetaan veronmaksajien rahoilla."
    -Kerrotko edes yhden esimerkin näistä muista vaivoista

    "Kadunvarsia ja pihamaita siivottiin viikkokaupalla."
    -Älä puhu paskaa, tiedepuistollakaan ei rokista näy seuraavana maanantaina-tiistaina jälkeäkään.

    Äänestä

Aloittaja on harvinaisen oikeassa. Vähäjärkisten touhua koko ilosaari-rokki.

Äänestä

Miksi pitää edes pitää Ilosaarirock laulurinteellä. eikös sen nimi pitäisi olla Laulurinne rock?
joten rokin voisi siirtää jonekkin missä siitä ei ole haitaa ja olisi enemmän tilaa? nyt tukkii koko alueen, tekee järsestys häiriöitä ja sotkua ympäri kaupunkia.
KYLLÄ siivoavat sen laulurinteen läheisyyden, mutta kun kävelee vähän kauemmaksi on sotku ihan käsitämätön.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Bella kirjoitti:

Kuka vähäjärkinen aikoo mennä tän kesän Ilosaarirokkiin?
Lippujen hinta vaan nousee,mut tarjonnan taso laskee vuosi vuodelta.Ihmettelen,milloin dorkat älyää jättää menemättä moiseen kusetusfestarille!?
No,minkäs teet,kun teinit ja uutta"rajua" nuoruuttaan elävät kolmivitoset hilluu ekstaasissa perähikiän festareilla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu