Hei! Ajatuksenani on korjata 55-vuotias rimakangaskajakki. Rimarunko on täysin ehjä, mutta kangas on repeillyt. Mikä kävisi kankaaksi ja millä olisi paras maalata/käsitellä.
vanha rimakangaskajakki
3
962
Vastaukset
- olkoon
Sinullapa on kiva projekti. About 1/2 vuotta sitten tuli televisiosta dokkari, missä tehtiin tanskalais/grönlantilaista kajakkia. Laittoivat siinä rungon päälle pellavakankaan ja kyllästivät sen vesitiiviiksi jollakin valkoisella maalimaisella aineella, mutta en parhaalla tahdollakaan muista mitä se oli.
- puuvillakankaaseen
"Sotien jälkeisenä pula-aikana oli ollut käytössä vernissalla vedenpitäviksi käsitellyt kankaiset (puuruoteet) kajakit."
(http://www.ymparisto.fi/default.asp?node=7127&lan=fi) MIten onnistui.
Jos et kerkeä / jaksa / halua korjata niin möisitkö? Kajakki päätyisi hyvään kotiin, olen rakentanut itse rimakanootin ja voisin korjata sen itselleni. auvoryynanen(a)hotmail.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733684Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92011Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2261333- 1351226
- 1071108
- 1091075
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil701020Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6975- 60974
- 35886