Moi!
Onko kellään mitään ehdoituksia mihinpäin kannattaisi Teneriffalla suunnata?
Ideana olisi vuokrata kaveriporukan kanssa joku suhteellisen edullinen asunto sieltä kk (asuntojakin saa ehdottaa ;) )
Tarkoituksena olisi tosiaan pitää sellainen bilehile ja shoppailu loma, mikä paikka olisi sopiva?
Teneriffalle
4
1136
Vastaukset
- Hmmmm...
Tiedätkö mitä eroa on Kanarian saarilla ja Karibian saarilla?
- jo on
Oih saimpa hyvän naurun... ehdotan ensin karttakirjan ostamista ; D
- Tenerife Norte
jo on kirjoitti:
Oih saimpa hyvän naurun... ehdotan ensin karttakirjan ostamista ; D
Vaikka kyseessä onkin Kanarian saaret eikä Karibian saaret niin voin tietysti antaa todella mukavan ja ihastuttavan lomapaikan nimen Teneriffalta jossa itsekin olin viime keväänä! Mene ihmeessä Puerto de la cruziin, siellä on niin paljon tekemistä ja kaunista näkemistä että oma viikon lomani ei kertakaikkiaan edes riittänyt katsomaan kaikkea. Hyviä diskoja ja yökerhoja löytyy ja kaupunki ympäristöineen on niin trooppisen vehreää, ettei sitä Kanariaksi uskoisikaan! Varaa toki myös yksi kokonainen päivä Loro Parkiin, sillä siellä on mitä erilaisimpia papukaijalajeja ympäri maailmaa, sekä hehtaarien kokoiset trooppiset viidakkopuutarhat mitä erikoisempine kasvilajeineen ympäri trooppisen maailman!!! Sisäänpääsylipun hinta puistoon on 30 €! Lago Martianezin palmupuutarhassa on maailman suurimmat merivesialtaat ja paljon ravintoloita auringonpalvojille!!!
- Käyny
Olen käynyt useimmissa KANARIAN kohteissa, ja ehdottomasti parhaaksi olen todennut Americas/cristanos- yhdistelmän(Elikkäs kaksi kaupunkia kasvanut yhteen.)
Vaikken olekaan golfaaja, niin viikon lomalle täältä löytyy monenlaista ihan kävelymatkan etäisyydeltä.
Cristianosissa on railakasta elämää, ja bilepaikkoja loitavine ruokapaikkoineen. Americas taas tarjoaa shoppailuun, ja ajanviettoon monenmoista mukavaa, ja en voi olla mainitsematta mahtavaa rantakatua, joka kiemurtelee koko kaupunkialueen poikki.
Vuokraa muutamaksi päivää auto, niin ehdit periaatteessa käydä tutustumassa muihinkin isompiin kohteisiin(de la cruz, ja pääkaupunki santa cruz). Autoillessa ei kannata kuitenkaan unohtaa Teideä, joka muuten on Espanjan korkein vuori, ja on tulivuori(toimiva). Myös teiden juurella oleva vuoristolaakso on erittäin hieno, ja kokemisen arvoinen paikka.
Cristanosissa on myös satama, josta pääsee risteilylle merelle, ja lähisaariin........muistaakseni jopa gran canarian saarelle saakka.
SUOSITTELEN.......4-kertaa käyneenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824404Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242948Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt262815Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1142557Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172489Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122228Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012180Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382068Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342018MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141995