Ilmaiset netti pelit

hmm.. tähän mennessä en ole moisiin törmänny.. ConquerOnline oli 'ilmaninen' kunnes alko rahastus (DB myynti) Kellää tietoo oikeesti ilmaisesta netti pelistä??
5927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

9dragons ei oo kauheen hyvä mut voi sitäkin pelata itselläni on tuo samainen ohjelma koneellani... se on ilmainen mutta jos haluaa vähän extraa niin pitää ostaa jotain sellaisia polleteja....
ei kyllä kannata tilata koska se ei ehkä toimi...

Äänestä

ilmanen netti peli

lataa ensin 9d client (noin 800MB)
http://9dragons.acclaim.com/

reggaa tunnus ja käynnistä peli
NDlauncher.exe

Peli patchaa itsensä uuteen versioon.

9D on ilmainen ja sellaisena se pysyy.
Jos sulla on paypal rahaa, voit ostaa acclaimcoinseja, joilla saa kaikkee extraa.

Acclaimilla on muitakin ilmais roolipelejä, kuten 2moons.

9dragons lagaa/bugaa, pelaaja lentää ulos servulta. Käyttäjiä on tuhansia joten kannattaa valita servuksi bardo (EU) , sijaitsee englannissa.

Lisäksi jos saat peliä käynnistäessä gameguard errorin kannattaa kokeilla lisätä nämä hostit firewall:iin...

64.93.92.8 9dragons.acclaimdownloads.com
64.93.92.5 9dragons.acclaimdownloads.com

(ohje löytyi 9d forumilta, bugs/errors)

Lisää tietoa pelistä , oppaat yms yms löydät täältä:

http://9dragons.mmosite.com/

Äänestä
  • Kun yrittää mennä pelin omille kotisivuille, ja sieltä painaa register for free, niin pääsen kyllä siitä eteenpäin seuraavaan vaiheeseen, mutta kun olen täyttänyt kaikki asiat seuraavasta vaiheesta niin ei tapahdu mitään, vaikka painaisi "REGISTER ME NOW" kuinka monta kertaa tahansa. Mistähän siinä mahtaa olla kysymys?

    Äänestä

Sehän on nimenomaan ilmanen peli. Ei niitä DBitä ole pakko ostaa. Ja niitä dragon balleja myydään pelin marketissa ihan pelissä käytettävällä rahallakin. Siitä vaan monstereita tappamaan ja esineitä ja rahaa keräämään. Hyvä peli, kannattaa ladata se clientti.

Äänestä

Muun muassa Anarchy Online, Archlord, RF Online ja Rappelz. Kaikissa tosin saa oikealla rahalla aina jotain vähän herkumpaa, mutta täysin pelattavissa ilmaiseksi. AO on noista järkevin ja haastavin, kolme muuta ihan puhdasta päätöntä aasia-grindia, mutta viehätyksensä siinäkin. Tavallaan.

...ja jos tykkää vähän tuhman näköisistä haltiamimmeistä, niin aasiameininki on just eikä melkein...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KaB-69 kirjoitti:

hmm.. tähän mennessä en ole moisiin törmänny.. ConquerOnline oli 'ilmaninen' kunnes alko rahastus (DB myynti) Kellää tietoo oikeesti ilmaisesta netti pelistä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu