Yläasteen

näkyvät kaikki menevän.
Onko jussi aatellu sillee,
että sieltä saattas jottai löytyä ?
4383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sopotukset

Äänestä
  • jusseille jutikat ja
    marjoille matikat!!!

    Äänestä

  • joka lähtöön kirjoitti:

    jusseille jutikat ja
    marjoille matikat!!!

    sitte halapa-halliin.
    Tullee sitte kaekki tarppeellinen ostetuksi.

    Äänestä

  • yläasteelle ja kirjoitti:

    sitte halapa-halliin.
    Tullee sitte kaekki tarppeellinen ostetuksi.

    kolia ja jersiiniaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myyjäisiin kirjoitti:

näkyvät kaikki menevän.
Onko jussi aatellu sillee,
että sieltä saattas jottai löytyä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu