Kertokaas paikkakunnalla pitempää asuneet, mitkä Kuopiolaiset ravintolat/yökerhot ovat ns. gay ystävällisiä?
Olen kuullut ainakin seuraavat:
- Puikkari
- Gigling
- Diva
Olen kuullut ainakin seuraavat:
- Puikkari
- Gigling
- Diva
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Todella harmi kun Kuopiossa ei ole gay-baaria. Kaikissa suuremmissa kaupungeissa sellainen on, jopa Ouluun avattiin Becksu uudelleen pienen tauon jälkeen.
Tässä olisi jollekin yrittäjälle liikeidea, kävijöitä varmasti olisi satoja.
Jo kolmen vuosikymmenen ajan Kuopion homot ovat käyneet Henkassa. Ja varmaan löytäneetkin sieltä seuraa.
Ainakin kaupungilla sanotaan. Ennen oli Linikka-asemalla homobaari.
Hei
En tiedä mitä kaupungilla puhutaan, kun en niitä puheita niin kuuntele. Cronyssa lähinnä törmännyt jenkkiautoharrastajiin ja muihin rokuihin. Tiedä sitten kuinka sitä gay-kansaa siellä käy.
Linikka-aseman kahvilassa oli aikoinaan niitä Setan järkkäämiä bileitä, nykyään taitaavat pidellä bileitänsä Työnkulmalla.
www.savonseta.fi auttanee eteenpäin samanhenkisten löytämisessä.
Diskoravintola Karhunpesä on aika Gay.ystävällinen.
Karhunpesässä näyttää aina olevan kunnon meno päällä. Ei kun vaan sinne muiden pervojen sekaan juhlimaan!