Audi 100 vm. -87

Audifiili

Ajelen vanhalla Audi satasella vuodelta 1987.
Mittarilukema on 620000 km.
Ei vieläkään koneremonttia. Viisipyttyinen tikittää kuin sveitsiläinen kello!
Ei koskaan ruosteremppoja.

Mikä parasta, autossa ei ole ruostetta oikein missään. Täyssinkitty koppa hyvin suunnitelluilla peltisaumoilla ja valmistuksen yhteydessä tapahtuvine kuumavahaupotuksineen.

Jos ihmiset tekisivät järkeviä autovalintoja, ei tällaista ruostepalstaa tarvittaisi lainkaan.

4

1188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Audi 100

      mallia -91.Ei ruostepilkkuakaan missään.Mutta tällä onkin ajettu vasta 240 000km. eli on vielä sisäänajossa.

      • Jepjepjep

        Mutta hieno auto Audi 100 oli/on. Aikanaan 88-89 oli lähellä, ettei tullut hankittua...


    • kauko.j

      sinun audisi pohjassa on paksu "kuminen" massa joka saa näyttämään pohjan ruosteettomalta mutta sen alla voi olla ihan mitä vaan koska se massa on niin paksu ettei sen läpi näy mikään ruoste. onhan audit toki parempia ku muut mutta jos jostain pääsen sen massan alta ruostuminen alkuun niin sitä ei voi pysäyttää ilman massan irrottamista. muuten ne on olleet aika ruosteettomia!

      • ftiolvf

        Oma entisemme on vielä ajossa ja taitaa miljoona jo lähestyä. Ei siinä kyllä ruostetta näy ja tuskin onkaan, sillä olisihan se jo tuossa ajassa läpi tullut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4223
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      118
      2681
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2432
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1477
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      171
      951
    Aihe