tänään tuli ostettua kilon purkki x-tra suolakurkkuja, aattelin vaan varottaa muita ettei osta, haju oli karmea
pilaantuneita suolakurkkuja
12
3238
Vastaukset
- Nimetön
eli sieltä
- kurkkunen
ostaa kaupoista irtosuolakurkkuja. Ainoat hyvät kurkut on löytynyt Rakuunasta, muut pehmeää mössöä.
- ostit
kurkkunen kirjoitti:
ostaa kaupoista irtosuolakurkkuja. Ainoat hyvät kurkut on löytynyt Rakuunasta, muut pehmeää mössöä.
valkosipulisuolakurkkuja tai ns.venäläisiä suolakurkkuja,niiten kuulukin olla pehmeämpiä(ja parempia)kuin "normaalit"suolakurkut.
- Lihansyöjä
ostit kirjoitti:
valkosipulisuolakurkkuja tai ns.venäläisiä suolakurkkuja,niiten kuulukin olla pehmeämpiä(ja parempia)kuin "normaalit"suolakurkut.
Sama homma lihan suhteen. Jos liha harmaa tai kuiva tai jopa haisee se on pilalla, mutta nyt kun kauhea hysteria lihan suhteen niin sehän on kaupassa ihan liian tuoretta, eli ei ole "riippunut" tarpeeksi. Jauheliha eri asia, se on bakteerien kasvualsutaa jo parin tunnin päästä jauhamisesta. mutta hyvin riippunut liha ei ole pilaantutnutta, liian tuore liha pilaa hyvän liharuuan sitkeydellään.
- Anonyymi
Totuus Felix sekundaa ORKLA ja tehty Saksassa luki purkissa nimellä amerikkalainen kurkku. SE LIEMI IHAN KUIN KUSTA VIRTSAA.
- Anonyymi
kurkkunen kirjoitti:
ostaa kaupoista irtosuolakurkkuja. Ainoat hyvät kurkut on löytynyt Rakuunasta, muut pehmeää mössöä.
Felix on sekundaksi pilattu. Ei voi kukaan syödä niin paha haju maku. Mausteet puuttuu muutenkin.
- gordinol
toissa viikolla ostin felix suolakurkkuja, aivan karmeen makusia ja tarkaanku nuuski niin pistävä haju. oli meinaan pienen ajan sisällä, toinen felix purnukka, joka pilalla.
- regula
tehkää reglamaatio ja saakaa lisää kurkkuja....
- reklamaadio
regula kirjoitti:
tehkää reglamaatio ja saakaa lisää kurkkuja....
reclamaatio
- Anonyymi
Ihan pilalla ne kyseiset liemet . Hakee pahalle on pistävä maku .varmaan käärmeen myrkkyä .
- Anonyymi
reklamaadio kirjoitti:
reclamaatio
Oikeesti s market pahimmat pahat makuliemet. Tölkissä lukee saksa. Hyi heiv..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikeesti s market pahimmat pahat makuliemet. Tölkissä lukee saksa. Hyi heiv..
Ihan helvetti liemi ja purkissa lukee Saksassa tehtyjä. Nyt Suomi saa kasvattaa itse ja purkittaa omat. Tämä on sairasta pahuutta .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17022195Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant689392Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.277397Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805864Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215840Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot324898HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.894526Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm934298"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770