tän päivän etelä-saimaassa oli 2 juttua missä pedofiilille annettiin ehdollista vankeutta, ,että voi hyvää päivää tätä itäsuomen oikeuslaitosta
pedofiileille ehdollista
Nimetön
121658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
joo ja olivatten käyttäneet hyväkseen useita vuosia
tuomio oli lievä ja sakko pieni kun ei osatu sanoa kuinka monta kertaa oli hanuria (olikohan se aika n. neljä-viisi vuotta)räplätty................
oikeus voittakoon?
kyllä on päässy helpolla, onko kenelläkään tietoa miten kk:n tapaus, toivotaan suurempaa tuomioo.
Nimet näkyville..kyllä ehdollisaikana keksitään tekemistä kavereille ja se ei ole mukavaa.
Miksi teillä on niin hirveä tarve tuomita pdofiilit? eivä he tahallaan noin tee vaan ovat avun ja ymmärryksen tarpeessa. se on hyvä kovistella ja esittää parempaa kun on juuri nyt asiat itsellä hyvin, mutta koska tahansa voi teillekin käydä noin. Eli pitäkää suunne pienemmällä kun arvostelette ja jeesustelette näiden pedofiilien ja raiskaajien tekoja, he ovat ihan yhtä hyviä ihmisiä kuin tekin, jopa parempia.
jos tosissas puolustelet pedofiileja niin, no, ei voi kun ihmetellä
Taputteletko oikeasti olalle näitä "muita parempia ihmisiä", jos sattuvat joskus raiskaamaan sinun lapsesi? Löytyykö siinä tilanteessa vielä ymmärrystä? Helppo se on jeesustella kirjoituspöydän takaa.
Pedofiileille ja raiskaajille ei multa ainakaan ymmärrystä löydy yhtään, saisivat painua maan alle kaikki (ja pysyä sieltä). Uhrit yleensä saavat pahat traumat ja tuskin koskaan pystyvät elämään "normaalia elämää". Ja mielenterveyden kanssa tulee ongelmia olemaan melko varmasti jokaisella uhrilla.
Ei voi kuin ihmetellä ja kummastella tuota mielipidettä, melkeinpä saa niskakarvat pystyyn. Miten voit "ymmärtää" esim. mielenterveydeltään sairaita ja sitten puolustella pedofiileja (jotka aiheuttavat muille niitä)? Kannattaisi vähän ehkä selvitellä sitä omaa päätä ensiksi.
Kuka perkele on kirjoittanut minun nimimerkillä tuollasen jutun!Tiedoksi kaikille että en todellakaan ole sitä kirjoittanut!Kuinkahan minta muutakin juttua on laiteetu miun nimimerkillä!Onkohan tuollainen toisen nimimerkillä kirjoitelu ihan laillistakaan.No siitäpä otetaan selvää!
Kun erehdyin puoleustamaan syrjäytyneitä ja alkoholisteja niin tässä on kiitos!
Pedofiilit lukeutuvat siihen ihmisryhmään kenelle ei löydy sympatiiaa,ei sitten yhtään.Miettikäähän vähän,jos itselläni on kolme lasta niin tuskin olisin jotakin pedofiileja puolustelemassa!
Tosissaan ottaa, selvä provo vaan. Tosin aika mauton.
Rekisteröi nimimerkkisi, niin ei voi muut sitä sitten käyttää :) Tosissaan on törkeätä kun milloin kukakin on kirjoittanut toisen nimellä..
Nimesi on siis tosiaan 3n äippä? Onko se suku- vai etunimi, vai peräti koko nimi (etunimi 3n ja sukunimi äippä)? Jos ei ole, niin ihan vapaasti voit selvitellä täysin tunnistamattoman nimimerkin käyttämisesä langetettavia rangaistuksia.
Ja jos itkettää kun joku käyttää tätä "oikeaa nimeäsi" täällä väärin, niin REKISTERÖI ÄÄLIÖ SE NIMIMERKKI!!!!