Osaako joku kertoa kansantajuisesti kuinka soitonsiirto pääpiirteittäin toimii? Minulla olisi siihen tarpeellinen kehitysidea, mutta pitäisi tietää otanko yhteyttä ensin puhelinvalmistajaan, operaattoriin, molempiin, vai kehen ja millä perusteella. Ja miten saan rahat itselleni? Yleensähän firmoissa on aika tylyt patenttisäännöt firman ulkopuolisia kohtaan.
miten soitonsiirto toimii?
Kehitysidea
1311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hassu kaveri olet, pyydät täällä selittämään kansantajuisesti miten soitonsiiro (tarkoitit varmaan kutsunsiirtoa) toimii, ja silti sulla on patentti-idea, jolla meinasit saada rahaa??? Mahtaa olla loistoidea.
Mutta kansantajuisesti, kutsunsiirtopyyntö lähetetään puhelinkeskukseen, joka välittää pyynnön kotirekisteriin, ja jatkossa puhelu joko siirretään tai sitten ei, riippuen pyynnöstä (CFB,CFNA jne).