oinasN+leijonaM

tietoa haluava

kertokaahan tämmösestä parista???? ;)
kannattaako,,,,

4

1087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhdessä vuodesta -77

      Jep, olen se oikku lady ja tapasin ton jellonani v.-77. Olin silloin 16v. Hän 21. Yhdessä tässä ollaan oltu jo 30v. Joista naimisissa 25v. Lapsia 3, kaikki jo omillaan. Koirakin jo 13v ;)
      No, onhan tää kestänyt.. (kaksi sisukasta merkkiä?) Erimielisyyksiä on. Mutta myös hyvin paljon yhdistäviäkin tekijöitä.
      Meillä ainakin minä olen tunteellisempi.
      Mies käytännöllisempi.

    • O-N&L-M

      L-M hallitsee ja ihannoi O-N järjestelmällisyyttä. Tiukkaa ja kireätä yhdessäoloa. Helpomalla varmaan pääsisi esim. Rapu-M kanssa.
      Mietteissä pistää parin vuoden suhde katkolle??

      • rapumiestä

        En koskaan ole tullut toimeen rapumiesten kanssa, heissä jotain todella outoa...ei mene jakeluun heidän ajatusmaailmansa...olen oinasnainen.


    • OInaS (N)**

      itse olen seurustellut leijonan kanssa 4,5 vuotta ja voin kokemuksesta sanoa että kannattaa.. lisäksi kuulin tuttavaltani joka on ennustaja, että tämä onkin yksi parhaimmista yhdistelmistä, omassa suhteessani ei ole ollut erityisempiä valtataisteluita, kannattaa kuitenkin varoa ettei leijona muutu kissanpennuksi sarvia säikähtäessään, sillä niin usein käy vaikka se uskomattomalta kuulostaakin.., silloin oinas naisen kiinnostus alkaa hiipua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3033
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2685
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2295
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2168
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      36
      1803
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1566
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1517
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1360
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1329
    Aihe