Antaa kaikkien kukkien kukkia

Homot ovat pieni vähemmistö, OK.
Mutta miksi television lähetyksissä joutuu katselemaan juontajia, ja tosi useita ,jotka ovat tätä pientä vähemmistöä, OYÄK.
Televisio luvan maksamiseen ei varmasti kuulu pakkosyöttö sukupuoliseen poikkeavuuteen.
3398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Göebbels olisi varmasti rottavideoineen kateellinen, jos näkisi kuinka hyvin Suomen televisiossa tehdään propagandaa erilaisten vähemmistöjen erinomaisen siunauksellisuuden puolesta Suomen kansalle.
Ja tämä nyt ei taas ollut hyökkäys mitään vähemmistöä kohtaan, mutta miksi ihmeessä, ihan itsetarkoituksellisesti ja ihan mitä tahansa vähemmistöjä tuodaan ylipositiivisessa valossa framille? Olkoon ihmiset mitä tahansa, mutta pakkoko toiseudesta on mitään ihannetta yrittää? Ja vielä lupamaksurahoitteisesti.

Äänestä
  • tv-lupien määrä vähenee.Muutenkin kun ohjelmat ovat täyttä skeidaa!

    Äänestä

  • mä oon miettin et miks jotkut maksaa tv-lupaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täysin hetero kirjoitti:

Homot ovat pieni vähemmistö, OK.
Mutta miksi television lähetyksissä joutuu katselemaan juontajia, ja tosi useita ,jotka ovat tätä pientä vähemmistöä, OYÄK.
Televisio luvan maksamiseen ei varmasti kuulu pakkosyöttö sukupuoliseen poikkeavuuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu