Onko oinas uskollinen?

Eli, otsikkokin sen kertoopi..
Lukenu oon, että olisi ja välillä että on taipumusta pettämiseen.
Onko niin että jos tosissaan rakastaa niin ei myöskään petä?
114662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ite olen oinas enkä koskaan petä mutta silti ei se horoskooppi kato vaan kyse on ihmisesta joku oinas pettää jatkuvasti joku ei petä koskaan.ihmisestä se on kiinni ei todellakaan horoskoopista

Äänestä
  • ei se pettäminen riipu horoskoopista vaan millainen tyyppi olet... itse olen oinas-nainen eikä mieleeni tulisi milloinkaan pettää miestäni, en edes kostoksi...

    Äänestä

  • Ei horoskooppi määrää onko uskollinen vai ei.

    Olen jo 38-vuotias oikkumies ja uskollinen olen ollut koko pienen ikäni ja sitä olen varmasti aina.
    Olen yhdennaisenmies, kiltti, lempeä, hellä.. enkä todellakaan vois kuvitella pettäväni toista.

    Minut on kyllä petetty.
    Sen jälkeen katson hyvin tarkkaan kenen kanssa seurustelen, toista pettymistä en kohdalleni halua..

    Äänestä

  • on juttu... kirjoitti:

    ei se pettäminen riipu horoskoopista vaan millainen tyyppi olet... itse olen oinas-nainen eikä mieleeni tulisi milloinkaan pettää miestäni, en edes kostoksi...

    ASIAA.

    Äänestä

analyysi oinaasta..
Ei petä taatusti kun sen rakkaan löytää.

Äänestä

Luulen, että Oinasmies pettää jos ei välitä jostain enää.Aina uusi nainen pian kierroksessa kuitenkin.Tiedän yhden pariskunnan jossa sekä Oinasnainen petti, että häntä petettiin.Oinas nappasi vain uuden edellisen päälle ja sitten taas jatkoi vanhan kanssa ja ovat vieläkin yhdessä.Molemmilla luurankoja kaapissa.

Äänestä
  • Olen ollut 14 vuotta uskollinen. Jos rakkaus loppuu, siltikin minun on vaikea pettää kumppaniani. voisin inhota itseäni sen jälkeen. Olen siisi oinasmies.

    Toisaalta jos alan vihata toista suhteen loppumetreillä tai se on loukannut mua oikein kunnolla voisin kyllä pettää. Silloin en kyllä enää siitä akasta muutenkaan enää mitään välitä.

    Äänestä

on, että kaikki oinasnaiseni (3 kpl) olivat uskollisia. Mutta kyllä se riippuu ihmisestä ja myös suhteen syvyydestä unohtamatta fyysistä johtuvia seikkoja.

Äänestä

itseläni henkilö kohtaisesti on kyllä niin että jos jostain pidän todellapaljon niin ei tule mieleenkäänpetää joskus olen sen virheen tehnyt mutta siloin oli suhteesa niin paljon muutakin ongelmia mutta melkovarmasti että oinas on uskolinen kun sille ollaan jos mielenkiinto rupee lopahtamaan niin sitten voi olla riski

Äänestä

Jos molemmat rakastaa niin pettäminen ei ole ensimmäisenä mielessä. Eikä mikään satuta jos toinen ei tiedä. On turha mennä anteeksi pyyteleen töppäyksiään, sillä oinas tuskin antaa anteeksi. Se on hellurei ja sarvien kolinaa. Oinas kyllä voi pettää mutta toinen ei ole silloin se oikea. Yleensä luulen, että oinas on yhden kans liitossa kerrallaan. Uskollinen tyyppi siis.

Äänestä
  • Tyhmää tämmönen, ihanku horoskooppimerkki vaikuttais siihen että kuinka petturi on..Riippuu täysin ihmisestä eikä voi yleistää että jos on esim. oinas niin pettää aina:D Itse en ole koskaan pettänyt eikä ole edes mielessä käynyt, katsoa saa muttei koskea. Minua on pettänyt vesimies ja leijona. Pettävätkö kaikki heidän tähtimerkkiinsä kuuluvat:D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


doiudiu kirjoitti:

Eli, otsikkokin sen kertoopi..
Lukenu oon, että olisi ja välillä että on taipumusta pettämiseen.
Onko niin että jos tosissaan rakastaa niin ei myöskään petä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu