Tammikuussa 08 syntyvälle tytölle nimeä etsitään, Mitä mieltä nimestä Lumi Tuulikki tai Lumi Talvikki?
Ehdotelmia sais laittaa!
Lumi Tuulikki
13
657
Vastaukset
- ellie25
Lumi Tuulikki on parempi...Lumi Talvikki menee vähän liian "talvimaiseksi"...jos näin voi sanoa.
Lumi on kaunis nimi =) - Kukkakimppu I
Lumi Tuulikki on kaunis yhdistelmä. Samoilla linjoilla olisi myös Tuuli Lumikki, mutta Lumi Tuulikki sointuu paremmin.
Lumi Talvikki on tårta på tårta.- nimimerkki...
Talvikki on kasvi, joten ei mielestäni ole lainkaan lumeen liittyvä sana, vaikka sen alkuosa onkin talvi. Minä pidän kaikista kasvietunimistä; tyttö on kuin kukka ja hän voi ottaa kyseisen kukan jonkinlaiseksi "voimakasvikseen" ja symbolikseen.
- Jilla
Lumi Tuulevi olisi vallan ihana nimi. :)
- Täti
Lumi Tuulikin kannalla minäkin :)
- Treenu
...
- parempi...
Ehdottaisin mieluummin nimeksi Lumi Tuulia. Itse en pidä nimistä, joissa on lopussa -kki. Ne sopivat mielestäni paremmin esim. lehmälle, kuten Mansikki.
- Heinä Sirkka
Entä jos tyttärenne avioituu aikanaan vaikka Tuisku tahi Linna -sukunimen omaavan nuorukaisen kanssa, ja perinteisesti miehen sukunimen tahtoopi ottaa hän? Niin on rattoisaa hänellä työskennellä vaikkapa asiakaspalvelutehtävissä; -"Lumi Linna täältä Lapin Iglukylästä päivää, valitettavasti kaikki iglumme ovat varattuja, vain lumilinnaan mahtuu..."
- Ap.
Lumi Tuulikki on yhä ykkösenä. Kiitos vastanneille ja hyvää joulumieltä!
- Lumi-Kukan onnellinen äiti
Minun tyttöni on Lumi-Kukka
- Lumenluoja5
Niinkö
- ?? ?? ??
Minun tyttöni on Lumi-Aura
- Anonyymi
Mun nimi on Lumi-Tuulikki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513525Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1062311Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5922256Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192016- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431638KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar731610Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1351491- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921391