kaapeli poikki päivittäin

viikko jouluun

ihanaa sunnuntaita.

jälleen kerran nähtiin että internet yhteydessä kaapelin kautta on vakavia puutteita ja että niitä puutteita ei saada korjatuksi.

minulla on DNA kaapeli ja zyxelin ikivanha langallinen päätelaite, operaattorilta sanotaan että vika on siinä zyxelissä mutta minä en sitä usko sillä ostin sen juuri markantalon varastosta.

pitääkö toivoa joulupukilta uutta modeemia vai mitä?

2

727

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • giga-antti

      kannattaa ehdottomasti toivoa uutta modeemia ja toivoa jopa että pukki tulee aikaisemmin kuin vasta aattona ettei sinun tarvitse kärsiä zyxelin ongelmista.

      gigantista saat halpoja motorolan modeemeja, eikä niitä oteta mistään varastosta vaan suoraan hyllyltä tosin hyvin pölysiltä hyllyiltä :)

      • emin

        markantalo ja gigantti on samaa tuoteketjua jotenka samallaista tusina rihkamaa niissä myydään. mutta gigantissa on sentään asiantuntevat myyäjät. menin markantalosta ostamaan kertaalleen thomsonin modeemin.

        modeemi näytti ulkoapäin ihan toimivalta ja siistiltä, markantalon myyjä sanoi että modeemi seinään ja yhteys toimii.

        eipä alkanut thomsoni pelittää ja vein sen takaisin liikkeeseen sanoen että se on rikki.

        sain uuden modeemin tilalle ja sama homma ettei se toiminut.........

        jälleen takaisin markantaloon valittamaan, mutta tälläkertaa myyjät olivat jopa ihmeissään että miksi ei toimi....

        sanoin aika kylmästi että teidän vehkeet ovat paskoja jo luonnostaan...

        sitten menin gigantista ostamaan modeemin ja siellä myyjä sanoi että modeemin mac.osoite pitää ilmoittaa operaattorille, siis tälläistä asiaa eivät markantalossa tienneet.

        teinpä sitten asiasta selvitys pyynnön markantaloon. katsotaan miten asia edistyy.
        tämä tapahtui viime torstaina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      136
      2016
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      234
      926
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      149
      900
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      863
    5. 64
      861
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      37
      837
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      105
      798
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      757
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      66
      676
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      571
    Aihe