Marian ja Mikaelin hääloma

Vieläkös meidän ylen johtaja emännän kera on
siellä häälomalla?

Joulupukin pitäis vähän olla tietoinen asiasta.
8993
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kyyhkyläisten loman?veikkaan 7 tai hoho .hymyä huuleen..

Äänestä
  • Ei suinkaan mikään lehti kustanna noiden häämatkaa. Niillähän on rahaa kuin roskaa maksaa itse matkansa.

    Äänestä

  • Ei kai mikään kirjoitti:

    Ei suinkaan mikään lehti kustanna noiden häämatkaa. Niillähän on rahaa kuin roskaa maksaa itse matkansa.

    Ylen kallista.

    Äänestä

Minun puolestani arvon pariskunta tehköön mitä tykkää. Olisi kuitenkin varsin suotavaa, että minulle löytyisi deitiksi, jostakin 15 vuotta nuorempaa kiinteää tuontilihaa, jota voisin niin sanotusti puristella mieleni mukaan.

Mutta ilmeisesti on oltava arvon naisten mielestä Donald Trump ennen kuin kelpaa edes leffakavaljeeriksi.

Äänestä

Kyllä ylen bossilla on pikkasen jännyt sukan pohjalle ekejä, että pikkusen loman sillä järkkää. Toisaaltaan mikäs kiire heillä takas on??? Pukkikin varmaan tietää missä hääpari on ja miten pitkään, kun niitä TONTTUJA on ihan jokapaikassa (kapakassa).

Mariaa tietty kaipaan ruutuun, mutta hänen herraa en ihan niin hirmusesti! Veikkaan, et häämatkan jälkeen Maria jää kotiin huilimaan.

Äänestä
  • Eikös kuuluttajmisukka ole nytkin sairaslomalla??!!Vai ymmärsinkö sittenkin väärin.

    Äänestä

Täällä kirjoittelee ihan vihreinä kateudesta hoopot ihmiset, jotka eivät soisi kahdelle rakastuneelle normaalia lomamatkaa...

Kannattaako pilata päivänsä pohtimalla kuinka aurinkoista ja kivaa muilla on? Kyllä he palaavat sorvin ääreen, toivottavasti onnellisen tietämättöminä kateellisten ilkeilyistä.

Miettikää itse miten hellisitte rakkaitanne - sen sijaan, että keskitytte muhimaan negatiivisissa fiiliksissä.

Äänestä
  • Hyvä kirjoitus, yhdyn siihen.
    Hauskaa lomaa ja hyvää elämää kaikille rakastuneille. Miksei meille muillekin....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JOULUPUKKI kirjoitti:

Vieläkös meidän ylen johtaja emännän kera on
siellä häälomalla?

Joulupukin pitäis vähän olla tietoinen asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu