Hei, ihan totta! Miksi kaikki minun viestit boikotoidaan. Kun kysyn asiaa, siihenkään ei reagoida. Olenko minä olemassa?? Olenko pelkkää ilmaa?? Olenko minä niin ala-arvoinen, ettei minua tarvitse noteerata lainkaan? Sehän on sitä pahinta kiusausta.
Why Warum Pourquoi Varför Miksi?
hepuli
7457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
miten sinulla on nyt noin pahamieli kun on jotain poistettu. ennen tehtiin lobotomia kyselemättä eikä saanut märistä. kiukut kiuluun ja tappi päälle.
No joo, tiedänhän minä, että pahempaa tapahtuu! Kiva, että lohdutat. Eikä minulla nyt niin paha mieli ole.
Tuntuu vaan niin oudolta, että kaikki lähettämäni viestit poistetaan. Enkä todellakaan ole kirjoittanut mitään kaksimielistä, loukkaavaa tms. Siksi haluaisin selityksen. Yritetäänhän pikkulapsillekin selittää syyt rangaistuksiin, vai mitä?
et miks niitä poistoja sulle pitäis selittää, sittenhän ne pitäisi selitellä kaikille muillekin ja nämäkin palstat menisi selittely- ja vastaselittelypalstoiksi sen jälkeen.
Mieti omassa mielesssäsi hiljaa mikä niissä olisi voinut olla sellaista joka on johtanut poistoon, sillä varmaankin niihin syitä on ollut.
Maailma on silti vielä pystyssä ja pyöriikin hissukseen poistoista huolimatta...no lumi puuttuu ainakin täältä etelästä, et senvarran Muka.va vois niitä poistamisia harkita!
No enhän minä ole mikään napa, tule vaikka katsomaan - enhän ole pieni ja pyöreä!
En ole mikään kronkeli saivartelija luonteeltani, mutta nyt olen tosiaan jälkeenpäin miettinyt viestien sisältöä ja syitä niiden poistoon tältä palstalta. Minua ihmetyttää suuresti, sillä en löydä syitä. Miksi yksi niistä julkaistiin heti 40 puolella, ja syntyi oikein mukava keskustelu?
Kai sentään pitää olla jokin perustelu, ei kai poistaminen ole ihan mielivaltaista?
50 -puolella on ilmeisesti ihan "omat" ehtonsa, eikä mitään saa kyseenalaistaa (vaikka Suomessa elämmekin)!
Kyllä minä ainakin Hepuli sinut noteeraan jos vain laitat avauksen.Se on ihan varma.
Ja ihmettelen minä,jos ei asiallinen avaus
pääse julkisuuteen.Taikka kirjoitus yleensä.
Älä missään nimessä masennu tai vaivu synkkyyteen.
Meidän muiden veroinen olet joka suhteessa.Anna
vain palaa.
Veljeni Canned Head neuvoo kyllä näissä
sivun kulttuuri asioissa,kulttuuri persoonana.
Iloa vain päivääsi,
Oi että ilahduin, ilahduin! Kiitos rohkaisusta, se tuli todella tarpeeseen! Tuntuu masentavalta, kun vain kysëlee syitä johonkin, ja heti kohdellaan kuin olisi tehnyt rikoksen ja pitäisi itseään muita parempana. Kyseleminen taitaa olla tabu tällä palstalla.
Mutta Sinä olet kultainen, hienoa että sinunlaisia on olemassa!!
on poistunut havaintojeni mukaan siksi, että se on sekä 40-että 50-palstoilla eli kysymyksessä on silloin massapostitus.
Jotkut näyttävät poistuneen siksi, että samanlainen avaus on jo alempana sivulla
Jotkin rivot ja ruman seksistiset avuksetkaan ei tänne palstoille kuulu, ei myöskään jyytuubin linkit tmv.
Pikkasen miettimällä löytää paljon syitä poistoihin, osaamatta nyt kuitenkaan tarkemmin eritellä jotain yksittäistä poistoa.
Kannattaa kuitenkin aina miettiä sitä asiallisuutta ja hyvää tapaa.