Rapumiehen uhrit

Viaton

Kertokaa kokemuksia Rapumiehestä?

6

1932

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ravun kulta

      Minun rapuprinssini on ihan eri luokkaa kaikin tavoin kuin muut aikaisemmin tuntemani miehet.

      Hän pitää minua kuin kukkaa kämmenellään ja hän arvostaa minua, luottaa minuun, hellii minua ja on minusta ylpeä. Hän ei karta osoittaa että olen hänen prinessansa, vaan missä liikumme hän pitää minua kainalossaan ja pussaa missä liikummekin. Hän on todella huomaavainen kaikin puolin. Ja näyttää rakkautensa muutenkin kuin sanoin, pitää huolta siivoamisesta, ostoksista, pyykistä mm..Olemme olleet yhdessä 4 vuotta, ja vaikka "kuherruskuukausi" suhteessamme onkin ohi, olemme todella rakkaita tosillemme, nautimme toistemme seurasta ja yhdessäolosta. Lisättäköön tähän kertomaani, että hänen nouseva merkkinsä on vaaka, ja minä kaksosena jossa on vesimiestä sopii hänen vaaka-osaansa todella hyvin. Minä taas olen aina tullut toimeen hyvin rapujen kanssa, sillä olen itse syntynyt kaksosen ja ravun rajalla.Tapaan kutsua itseäni kolmoseksi, koska olen n 75 % kaksonen ja 25% rapu-omasta mielestäni. Minulla vain synkkaa rapujen kanssa. Itse tiedän että rapu tarvitsee paljon rakkauden ja arvostamisen osoittamista kohdalleen, ja sitä ei pidä unohtaa jos haluaa pitää ravun omanaan loppuelämänsä...

      Hän on joku vuosi vaille 50 ja minä joitakin vuosia yli 40

    • Louhetar

      Enkä yhtään liian aikaisin! Valehtelee, juonitelee, on hel*etin herkkänahkainen, itsekäs, ystävällinen mutta pinnallinen, kömpelö sängyssä (koko ei korreloi taitoa!).

      Toisaalta on kiltti, mutta niin hiton monimutkainen mies, ettei tälläinen suoraviivainen kauris ainakaan moista jaksa katsoa. Tänään sovitaan jotain ja huomenna tunnetaan näin. Järjetöntä tunteiden vuoristorataa. Muutama vuosi liikaa tuli siinäkin kyydissä oltua. Nyt tuntuu pirun hyvältä ja vapaalta.

      • freedome

        Tiedän tunteesi!
        Kun saa saippuapalan käsistään, on kivan rento olo.


      • itse omassa persoonassaan
        freedome kirjoitti:

        Tiedän tunteesi!
        Kun saa saippuapalan käsistään, on kivan rento olo.

        mistä te keksitte noita vertauksia.
        mä nauran itseni tärviölle. Ettekö yhtään pelkää että saippua tarttuu taas vaatteisiin ettekä huomaa ollenkaan.
        Jatkakaa samaan malliin niin ei ainakaan minun elämä käy yksitoikkoiseksi.
        terveisin eräs rapumies


    • Rapumiehen skorpionityttöys...

      Rapumiehiä on ittelläin ollu monia, ystävien ja kavereiden merkeissä ja yks rapu poikaystävän merkeissä tällä hetkellä.

      rapumiehet on omalla kohdalla ollu luotettavia ja lämpimiä ihmisiä. Vähän ailahtelevia ja välillä menee heidän mielialaansa hermot. Ei siis juurikaa moitittavaa. hankala iskeä, sen voin lisätä.

      ja tuo "Rapumiehen uhrit" on aika mauton kuvaus..
      Sama koskee muitakii merkkejä, miksi siis juuri rapumies?

      Yrittäkää jo ymmärtää että jos yhden rapumiehen kanssa menee huonosti nii ei se meinaa sitä et kaikki on sellasia...

      Hyviä jouluja!

      • Aloittaja

        No kyllä täällä niin moni kirjoittaa aivan samoista ongelmista Rapumiehen kanssa joten voi ihan yleistää kuvausta Rapumiehestä.Ainahan löytyy poikkeuksia mutta suurin osa Rapumiehistä on tuollaisia kuin olemme ne täällä kuvanneet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4231
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2360
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1881
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1495
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      159
      1463
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1274
    7. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      788
    8. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      747
    9. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      711
    10. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      691
    Aihe