mutta onneksi meillä on sentään mäyräkoiraslaavit!
RMJ:n lähtö pudottaa oluen
myyntiä
8337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kahtena iltana viikossa ja kesäaikana myös keskiviikkona. 6-7 olutta per kerta. Oikein hyvällä ilmalla ja mökillä ollessa enemmän. Ja jos mersun vahaan niin homman päätteeks muutaman.
Vahaisit ja kiillottelisit vähemmän sitä mersuas, niin säilyis keulatähdetkin paikallaan. Kiiltävänä se ärsyttää ihmisiä entistäkin enemmän.
Sitäpaitsi niitä tähtiä viedään muuallakin Suomessa , ei se RMJ:stä johdu, jos niin luulet!
Kuulostaa siltä, että on sama juippi. Kuinka jaksaa vaahdota sitä samaa tuubaa.
kun näen mersusi, ei meinaan sen jälkeen tarvi hetkeen keulatähteä hinkata=)
Antakaa vaan keulatähtien olla rauhassa! Koettakaa totuttautua ajatukseen ,että jotkut ajavat Johtotähdillä ja toiset jollain riisipusseilla tms.
Ei ole fiksua turmella toisen omaisuutta, vaikka miten potuttaisi, tai kateuden peikko yllyttäisi olkapäällä.
btw.... tuskin se sun mannelta ostettu diesel säksättäjä kenessäkään kateutta herättää...
Kolme vuotta sitten ostin,kilometrejä koossa vasta 22.000. Tulee niin vähän ajoa nykyään. Kumma kyllä se vanha mersunikin herätti närää. Rauma on sikäli kumma paikka, että kateus on niin yleistä täällä. Ottakaa lainaa pankista ja ostakaa oma Johtotähti niin voitte nautiskella itsekin. Kyllä autoilusta pitää voida nauttia!
käykääs etu sivul kattoos ellei se oo siirtynyt RMJ RMJ RMJ RMJ otsikko, vähä hyvä juttu :)