alle 100kcal huomenna!!!

eli huomenna ei syödä 100kcal enempää! tänään vähän sorruin ahmimaan joten huomenna syömättä! lähteekö joku mukaan?
5819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Alle sata kaloria päivässä, lähteekö joku mukaan? Mitä ajattelet ? Joo, olet normaali painoinen ja haluat anoreksia. Anoreksiaa sairastavalle ei ole vaikeaa syödä 100 kaloria päivässä, sinulle on. Anorektikko ei tarvitse siihen tausta tukea, sinä tarvitset. Yhdessä laihduttaminen on ihan kivaa, mutta " laihdutetaan yksi päivä " huoh. Et laihdu päivässä, et laihdu edes viikossa, tarvitset itsekuria ja aikaa. Yhden päivän 100 kaloria, ei auta yhtään mitään. Joo haluat anoreksian tai ryhtyä pro anaksi, aivan sama minulle, mutta yritä nyt edes vähän kovemmin. Jos tosiaan haluat anoreksian niin totuttele tuohon 100 kalorin ruokavalioon, sillä siitä tulee osa elämääsi eikä vain satunnainen päivä muutaman kerran kuukaudessa.

Äänestä
  • Esimerkiksi minun syömiset rajoittuu siihen 250-300kaloriin päivässä, ja jos tulee joskus syötyä enemmän niin KAIKKI KULUTETAAN! Tämä on anoreksiaa ja olen todella samaa mieltä että EI ole vaikeaa olla syömättä. Voisin olla syömättä vaikka puoli vuotta mutta en nyt halua tappaa itseäni. Olen sairastanut anoreksia/ortoreksia-syömishäiriötä jo ala-asteen 5:ltä luokalta asti.
    Välillä on enemmän tai vähemmän syöty, ja olen nyt oppinut sen että 50-100kalorilla päivässä menee nopeasti huonoon kuntoon, joten nostin kalorimäärän 250-300/vuorokausi. Tämän olen omakohtaisesti todennut ettei enempää tarvitse.(tai tarvitsee tietysti), mutta...Kenenkään on turha tulla sanomaan että olen tyhmä teini joka ei tajua elämästä mitään. Opiskelen arkkitehdiksi ja minulla on mukava terveellinen liikunnallinen elämäntyyli josta en luovu. Anoreksia elämäntapana.

    Äänestä

  • aivan totta! kirjoitti:

    Esimerkiksi minun syömiset rajoittuu siihen 250-300kaloriin päivässä, ja jos tulee joskus syötyä enemmän niin KAIKKI KULUTETAAN! Tämä on anoreksiaa ja olen todella samaa mieltä että EI ole vaikeaa olla syömättä. Voisin olla syömättä vaikka puoli vuotta mutta en nyt halua tappaa itseäni. Olen sairastanut anoreksia/ortoreksia-syömishäiriötä jo ala-asteen 5:ltä luokalta asti.
    Välillä on enemmän tai vähemmän syöty, ja olen nyt oppinut sen että 50-100kalorilla päivässä menee nopeasti huonoon kuntoon, joten nostin kalorimäärän 250-300/vuorokausi. Tämän olen omakohtaisesti todennut ettei enempää tarvitse.(tai tarvitsee tietysti), mutta...Kenenkään on turha tulla sanomaan että olen tyhmä teini joka ei tajua elämästä mitään. Opiskelen arkkitehdiksi ja minulla on mukava terveellinen liikunnallinen elämäntyyli josta en luovu. Anoreksia elämäntapana.

    Toivottavasti joskus ymmärrät mistä kaikki johtuu, vain ja ainoastaan luurankomaisen olemuksen taustalla on vika pääkopassa ei muualla. Voi voi lapsi parka, vanhempasi, sisaresi, kaverisi jne. ovat varmaan kanssasi samaa mieltä, että oikealla teillä olet :)

    Äänestä

mukana

Äänestä

mukana

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...... kirjoitti:

eli huomenna ei syödä 100kcal enempää! tänään vähän sorruin ahmimaan joten huomenna syömättä! lähteekö joku mukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu