juhlaraha

no mä löysin tollasen vuoden 2007 juhlarahan.
rooman sopimus 50 v
onkos tällä jotain arvoa.. tai ostaisko joku tän?:D
vastailkaa..
en oo varma katoinko oikein mutta onkohan sen arvo 35 e:D
2319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos kolikko on slovenialainen,sillä on hieman arvoa,muunmaanlaisina ei kiertäneenä kahta euroa enempää.

Äänestä

Kuten sanottu, arvo riippuu siitä minkä maan raha se on. Oikeastaan ainoa vähän arvokkaampi on Slovenian raha, reilut 20 euroa. Muilla arvo on korkeintaan vitosen luokkaa, lähempänä 2-4 euroa.

Katso eri maiden kolikoiden kuvat ja lyöntimäärät tätä kautta: http://www.kolikot.com/uutiset/12/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wallu. kirjoitti:

no mä löysin tollasen vuoden 2007 juhlarahan.
rooman sopimus 50 v
onkos tällä jotain arvoa.. tai ostaisko joku tän?:D
vastailkaa..
en oo varma katoinko oikein mutta onkohan sen arvo 35 e:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu