Olen kerännyt pikkupulloja (alkoholipulloja)vuodesta 1986. Minulla on noin 300 pulloa, kaikki erilaisia ja korkkaamattomia. Nyt en enää jaksa pyyhkiä pölyjä niistä, joten olen ajatellut myydä kokoelmani pois.
Osaako joku kertoa mikä olisi oikea foorumi/paikka myydä nämä? Missä kannattaa mainostaa? Myyn koko satsin kerralla tai vaikka pulloittain, miten kiinnostusta löytyy.
En tiedä saako alkoholipulloja edes myydä. Tosin ne ovat varmaankin niin etikoituneet, että eivät enää juotavaksi kelpaa.
Pikkupullojen kokoelma myytävänä
24
4760
Vastaukset
- kokeilla
Huuto-netissä tarjota,jos jollain olisi kiinnostusta
Kerro sit,jos onnistui,mulla olis parisataa plo:a
lisää :)- collector
Keräilen minipulloja (= tilavuus max. 5 cl, mieluiten avaamattomia). Jos löytyy, kannattaa tarjota! Maksan hyvän hinnan sellaisista, joita minulta ei vielä löydy. Laita lista merkeistä tai valokuvaa koko setti, ja lähetä meiliä osoitteeseen: [email protected] Saat paluupostissa ostotarjouksen.
- SESU
HEI!
LÖYSIN VASTA NYT VIESTISI ,ETTÄ OLIS PULLOJA KAUPAN.
OLISIN KIINNOSTUNUT JOS NE ON VIELLÄ TARJOLLA.
[email protected]- heidi1234
Minulla olisi noin 30 kpl erillaisia pikkupulloja avaamattomia. Olisin valmis myymään jos löytyy kiinnostusta vielä.
- collector
heidi1234 kirjoitti:
Minulla olisi noin 30 kpl erillaisia pikkupulloja avaamattomia. Olisin valmis myymään jos löytyy kiinnostusta vielä.
Hei! Keräilen minipulloja (= tilavuus max. 5 cl, mieluiten avaamattomia). Jos löytyy, kannattaa tarjota! Maksan hyvän hinnan sellaisista, joita minulta ei vielä löydy. Laita lista merkeistä tai valokuvaa koko setti, ja lähetä meiliä osoitteeseen: [email protected] Saat paluupostissa ostotarjouksen.
- sesu1997
heidi1234 kirjoitti:
Minulla olisi noin 30 kpl erillaisia pikkupulloja avaamattomia. Olisin valmis myymään jos löytyy kiinnostusta vielä.
Olisin viellä kiinnostunut.Voitko lähettää jotain tietoa niistä nettiin tai parempi olis jos saisit kuvat niistä.orvokki1"gmail.com
- Melle
Olisiko kenelläkään kiinnostusta ostaa pikkupulloja? Niitä löytyy varmaankin lähes 100 kpl ja koko satsin nyt myisin sopivalla hinnalla.
Ovat suurin osa ulkomailta ostettuja ja hyväkuntoisia. Eivät enää mahdu hyllyyn.
Jos kiinnostaa niin voi ottaa yhteyttä sposilla melle(a)luukku.com - Miniputeli
Tänne voi tarjota pikkupulloja max 5cl
ni_po1 at hotmail.com- kesäkuu 2013
moi huomasin et täällä ois pikkupullojen keräilijä kanssa.
itse olen keräillyt n.40vuotta ja niitä ois kertynyt noin 1000kpl ja ovat 3 erillisessä lasivitriinissä mitkä olen teettänyt ihan niitä varten.
harvinaisin varmaan 80 luvulta muukalaislegioonan lääke cognac pullo ja muitakin harvinaisuuksia löytyy
jos vielä kiinnostaa ota yhteyttä [email protected]
- tsot tsot
Eikös alkomahoolin myynti ole kiellettyä yksityishenkilöltä?
- kyllä kai saa myydä
keräilymielessä... jos niitä ei juo :D
- jale68
kokoelma myynnissä Helsingissä, noin n. 100 erilaista
jos kiinnostaa niin meilaa [email protected] - AaVeee
Noin 120 kpl Avaamattomien pikkupullojen kokoelma myynnissä Tampereella.
Lisätietoja [email protected]- Kuemmerling
Minulla tarjolla 620 pulloa Uudellamaalla.
emailosmos(at)gmail.com
- Pullottaa
Terve.
Meillä myös pullo kokoelma myynnissä, kerätty 70-luvulta, tarkkaa lukua ei ole tiedossa kun ei jaksa huvikseen laskea, mutta n.4000 kpl. suurimmaksi osaksi ulkomailta tuotuja ja erilaisia. Tilaa ne vie... - MariHooo
Minullakin on muutama. 17 kpl, joista jotkut näyttävät vanhoilta. Pari tyhjentynyttä, yhdestä haihtunut kolmannes. [email protected]
- pirrec
Mulla olis iso pikkupullokoelma myytävänä. On pulloja paljon ja 80 luvulta myös muutama. Jos kiinnostaa laita viestiä niin lairan lisäkuvia. [email protected]
- Pullot
Osta pieniä pulloja. Kirjoita jaryk1(at)gmail.com
- Anonyymi
Moikka.
Nyt olis jollain tilaisuus ostaa minun pullo kokoelmani reilu 1000 pulloa. Kaikki erillaisia. Jos kiinnostaa ottakaa yhteyttä. Uskon et yhteinen hinta löytyy.
T. Eija
[email protected] - Anonyymi
Löytyis varmaan joku pari sataa pikkupullo jos jotain kiinnostais vanhimmat 80luvulta
[email protected] - Anonyymi
Minulla olisi myynnissä satoja pikkupulloja 60-luvulta alkaen. Jos löytyy tarpeeksi kiinnostusta niin alan käydä niitä läpi ja luetteloida. Kaikki avaamattomia mutta jotkut haihtuneet.
Jos kiinnostaa niin meilatkaa [email protected] - Anonyymi
Nostetaan aihetta ylös. Itsellä olisi myös muutama pieni pullo. Parasta ennen päiväys sisällöissä ollut tämän vuosituhannen alkupuolella.
Haluaisiko joku nämä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem773000HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat622297- 272043
Helvetistä ei ole paluuta
Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku3851490- 681414
Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k441358Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?861200Järjetön Topi-ilta
Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan231154- 561139
- 471020