Applen Leopardi rökittää Vistaa mennen tullen:
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=32289
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=32289
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei ainakaan myyntiluvuissa,Apple pienten piirien systeemejä,ei ole kokokansan vehkeeksi eikä tule,tämä on totuus oli kuinka hyvä tahansa.
paskawindowsias!
....se ole koko kansan tuote eikä varmasti sellaiseksi haluakaan sen verran vahvasti se on profiloitunut omissa erityisasioissaan. Koko kansan tuote ei koskaan voi olla hyvä, niin se vain on (niissä on aina liikaa kompromisseja ja ilman kompromisseja ne ei voi olla koko kansan tuotteita).
Tuossahan vaan puhuttiin tuotteiden suhteellisesta myynnistä. Kyllä macit ovat kasvattaneet myyntiään siinä määrin, että alkaa jo vähän huolestuttaa, mutta onpa niillä myös aika paljon pettyneitä k'äyttäjiä (jotka ostivat vahingossa kaviaaria maksalaatikon sijasta).
Kyllähän se harmittaa kun joku pärjää hyvin windowsilla vaikkei se maailman nopein olekkaan,elikkä pääsen markettiin corollakin enkä tarvitse siihen porcshea eikä mulla olis siihen varaa.Tämä näin vertauskuvallisesti.
.... ei minua harmita, että toiset haluavat käyttää windowsia. Siihen on monia ihan hyviä perustelujakin ei siinä mitään. Käytin itsekin windowsia toistakymmentä vuotta.
Luojan kiitos, ettei Applen tuotteet ole kokokansasn peruspuuroa! Voi tuntea edes jossain itsensä muita paremmaksi, kauniimmaksi, toimivammaksi jne...
.... kaikkihan me olemme ainutlaatuisia ja vähän muita parempia, mutta onnetonta se on jos sen tavaroihin sitoo. Kyllä se ainutlaatuisuus pitää löytää itsestään.