Urheilu ja kulttuuri
Neuvostoliitto on mahtava suurvalta myös urheilun saralla. Asiaankuuluvan vallankumouksellisiin valmennusmetodeihin kuuluu mm. vielä Itä-Saksan joukkuettakin runsaampi hormonien käyttö.
Ehkä maailman tunnetuin neuvostoliittolainen urheilulaji on venäläinen ruletti. Muita urheilulajeja ovat myös Josif Stalinin keksimä, "kuinka monta suomalaista, balttia tai ketä tahansa ihmistä voit lähettää Siperiaan vuodessa", sekä "kuinka monta jenkkiä voit räjäyttää yhdellä atomipommilla". Kuuluisia lajeja ovat myös kansanmurha ja poliittinen puhdistus. Sitä pelataan laittamalla 666 eliminoitavaa oman maalaista poliitikkoa elokuvateatterin penkeille sidottuna. Tämän jälkeen pannaan pyörimään Sergei Eisensteinin koko elokuvatuotanto. Kolmensadan esityskerran jälkeen poliitikoille ojennetaan aseet, ja kun Natasha on poistunut, poliitikkojen siteet avataan ulkoa päin. Kun suurin osa on tehnyt itsemurhan, aletaan lyödä vetoa siitä, kuka on viimeinen eloonjääjä. Mikäli joku jotenkin jää eloon aletaan teatterissa pyörittää Tuhmat hoitsut 5 -nimistä rappiokapitalismia edustavaa filmiä, jolloin loputkin raihnaiset poliitikot kuolevat sydänkohtaukseen. 1990-luvun alussa alkoi huutava pula venäläisistä poliitikoista väestökadon vuoksi, joten nykyään käytetään tshetseenialaisia, juutalaisia ja muita, jotka uskovat minkäänlaiseen Jumalaan.
Neuvostoliiton kulttuuri, sikäli kun sitä on, perustuu säveltäjien ja kirjailijoiden kontrollointiin. Draamaa esitetään vain näytösoikeudenkäyntien muodossa.
Neuvostomaista
Agitatsion
2
156
Vastaukset
ja sitten lähimmälle kallonkutistajalle :)!
- K.Apinen
Totuus kun valkenee ei nämä kotikommarit enää uskalla turpaansa aukoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353