Patti kainalossa

Mietin, että voiko johtua jostakin raskaushormoneista tms. kun mulla on ilmestynyt toiseen kainaloon isohko patti? Pitänee varmaan mennä näyttämään jos tuo ei tuosta häviä nyt muutamassa viikossa. Mutta onko kellään ollut mitään vastaavaa?
3247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kannattaa ehdottomasti käydä lääkärissä.. se voi olla vaikka ihan haitaton rasvapatti tai sitten jotain muuta .. ne harvoin katoavat itsestään mutta sekin on mahdollista. sitä ei kuitenkaan kannata jäädä odottamaan .toivotaan ettei mitään vakavaa

Äänestä

Itselläni oli vuosia sitten varsin samanlaiselta kuulostava patti toisessa kainalossa. Se hävisi itsekseen muistaakseni parissa viikossa. Veikkaan, että oli turvonnut imusolmuke. Jos patti kuitenkin viipyy pitempään, niin kantsii toki käydä tarkistuttamassa lääkärissä.

Äänestä

Minulla oli ekan kohdalla ja kaverillakin oli raskauden aikana. Ei lääkäri sille mitään tee niin kauan kun raskaana olet. Näyttäähän toki voit vaikka seuraavalla käynnillä tai kysäistä ainakin neuvolatädiltä?

Minulla lähti itestään, kaverilla puhkaistiin sit jonkun aikaa synnytyksen jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rv 19 kirjoitti:

Mietin, että voiko johtua jostakin raskaushormoneista tms. kun mulla on ilmestynyt toiseen kainaloon isohko patti? Pitänee varmaan mennä näyttämään jos tuo ei tuosta häviä nyt muutamassa viikossa. Mutta onko kellään ollut mitään vastaavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu