Teeveeseiskan ohjelmassa "Leo Meller ja ystävät" Mellerin oppipoika Pasi Turunen haastatteli äsken kahta lähetystyön asiantuntijaa Juhani Huotaria ja Aaron Ibrahimia.
Aaron keroi, että tilanne Gazassa oli Jasser Arafatin aikana kristittyjen kannalta kohtuullisen hyvä. Oli harvoin mitään kristinuskoon liittyviä rähinöitä. Arafat ja PLA eivät vainonneet kristittyjä. Olihan Jasserin vaimokin kristitty, veli puolestaan Mellerin yhteyshenkilö Tukholmassa ja itse Jasser kävi säännöllisesti joulukirkossa. Hamasin noustua valtaan ja Al Qaidan soluttauduttua alueelle, kristittyjen tilanne on huonontunut.
Taitaa kohta tulla Arafattia ikävä...;0)
"Arafatin aikana oli paremmin"
1
398
Vastaukset
Olen kuullut että Jasserin avoituminen oli kulissi ja lapsi tehty koeputki systeemillä. itse jasser olisi ollut miestenmies?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215794- 601957
- 251389
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2281202- 741115
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531077Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661049Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1431036- 501022
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58985