Pinnacle 9 poltto ei onnistu??

Mulla on ongelma DVD:n polttamisessa. Tuotos on nyt valmis ja nyt se vaan pitäisi polttaa DVD-levylle.

Ohjelma renderöi sen normaalisti (kuten on aina ennenkin tehnyt), mut nyt se vaan ilmoittaa ettei voi polttaa levylle, tapahtui virhe???

Onko muilla vastaavaa?
1340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

elokuvan vamistus (renderöinti) ja poltto kannattaa tehdä erikseen. Se on myös nopeampaa kun ei aina tarvitse renderöidä fimiä aina ennen polttoa.
Renderöi se DVD-muodossa (tekee filmin video_ts kansioon) sitten poltat sen sieltä jollakin sopivalla ohjelmalla levylle. Itse käytän DVD Shrink:ä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi? kirjoitti:

Mulla on ongelma DVD:n polttamisessa. Tuotos on nyt valmis ja nyt se vaan pitäisi polttaa DVD-levylle.

Ohjelma renderöi sen normaalisti (kuten on aina ennenkin tehnyt), mut nyt se vaan ilmoittaa ettei voi polttaa levylle, tapahtui virhe???

Onko muilla vastaavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu