Juopontuuri oli taas läsnä

kännissä ja kaaduin kaljareppu selässä jäisellä teillä, ihan suoraan takaraivolleen. Kaksi olut pulloa meni rikki repussa ja pää pikkuisen tärähti mutta tokeni sekin parilla oluella.

Selvinpäin olisi ollut sama tilanne niin olisi viety ambulanssilla sairaalaan ja aivotärähdys seurauksena tai jopa kuolema
3394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juopuntuuri selittyy sillä, että kännissä ruumiskin on rennompi. Näin vartalo ei ylireagoi ts. jännity liikaa kun kaatuu.

Äänestä
  • >>kännissä ruumiskin on rennompi>>

    Kyllä ruumis on ihan yhtä rento, oli se kännissä tai ei.
    Johtunee kai, että elintoiminnat on loppu. Muutenhan ruumis on aika jäykkä, johtuen juuri tuosta edellä kuvatusta.

    Äänestä

  • kun ruumis on kännissä rento, pää voi tärähtää pahastikin esimerkiksi autossa istuessa. Minullakin kerran tärähti pää niin pahasti auton kyydissä mutkan kohdalla, että vietiin tikattavaksi sairaalaan (tai siis enhän minä koko tapahtumaa muista: lapussa luki niin kun aamulla ihmettelin, mitä oli tapahtunut).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulin kaupasta kirjoitti:

kännissä ja kaaduin kaljareppu selässä jäisellä teillä, ihan suoraan takaraivolleen. Kaksi olut pulloa meni rikki repussa ja pää pikkuisen tärähti mutta tokeni sekin parilla oluella.

Selvinpäin olisi ollut sama tilanne niin olisi viety ambulanssilla sairaalaan ja aivotärähdys seurauksena tai jopa kuolema

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu