Vaaka

KaliHera

Me vaa´at olemme minum mielestäni zodiaakkiympyrän tasapainoisin merkki, siis tottakai jos pärähdämme niin jokasen persoonan oman luonteensa mukaan toimitaan, jotkut on armottomia ja jotkut ei, mutta tähtimerkkinä me olemme minun mielestäni vähän kuin...noh Seitsi, että siinä välimaastossa joko (useimmiten) sovittelemassa tai sitten puoluettomana. Ja tasapainoisiakin pitäis olla kuulemma, omalla kohallani tämä pitää kyllä paikkaansa, suvussa erittäin monella, melkeinpä kaikilla tuntemillani lähisukulaisilla on jonkin asteen mentaalisia häiriöitä, mutta ite on jotenkin niistä jäänyt paitsi..(thank god) ja yleistäähän ei tietenkään voi kun jokanen on erilainen mutta me vaa´at jos olette omalla kohdalla huomannu(minä ainakin) ni olemme itse asiassa hemmetin hyviä verbaalisesti, joko tekstin tai puheen muodossa, olen huomannu itse ainakin, juttu kun juttu sujuu ja vaikka ei sitä järkeä niin päässä olisikaan ni saa kaiken kuulostamaan erittäin järkevältä ja sivistyneeltä jopa akateemiselta, ihme juttu.

älkää kyselkö et mikäs ihme tää nyt oli, en itsekään oikeasti tiedä:D
Merry Xmas

4

1920

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kailotus

      Sukulaisiin verrattaessa, lapsenakin, vaaka seuraa posket pullean punaisena ja siniset silmät pyöreänä, että mihinkä perheeseen olenkaan syntynyt. "Kaikki on höperöitä ja omituisia". Aikuisena seurataan hymynkare suupielessä kuinka vaillinnaisia ihmiset sitten kaikkialla loppujen lopuksi on. Vaaka taitaa "nähdä" enempi kuin keskiverto ihminen yleensä.

      En minäkään tiedä miksi vastasin tähän. Nappasi kai..

    • kun juttu

      sujuu ja vaikka ei sitä järkeä niin päässä olisikaan ni saa kaiken kuulostamaan erittäin järkevältä ja sivistyneeltä jopa akateemiselta"

      Kenen korvissa??

    • PEKURI

      Täällä kanssa vaaka.Kyllä pitää paikkansa minunkin kohdalla ,että yritän aina olla tasapainossa,vaikka olisi mikä.Liiat tunneheilahtelut en näytä ainakaan ulospäin.Kovasti olen aina tykännyt kirjoittamisesta,ja olen kuullut kehujakin.Samoin kovasti keskustelisin aiheesta kuin aiheesta,Oikeudenmukainen olen.

    • Tuntemani vaakamies on mitä lämminsydämisin!mutta hieman kitsas osoittamaan tunteita.sovittelija.optimisti.ehkä hieman hidas päätöksissä.Harkitseva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1962
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1890
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      382
      1792
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1248
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1123
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      970
    7. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      765
    8. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      698
    9. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      674
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      47
      665
    Aihe