Olen kuullut matkailijoiden ihmettelemän mikä lomakaupunki kun ei edes jätskikioskit auki .. tännehän tuppaa tulemaan asumaan asumaan kaikenmaailman ulkopaikkakuntalaiset työtävieroksuvat ...Lomalle
Loma kaupunki Nurmes
MIKÄ?
5960
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asumaan?
...eskimoeta tiällä on käönnä?
Ei kaet näellä pakkasilla oo jiätelökioskit aoki kun Gröönlannissa.
oli männäkesä mökkimajoituksessa. Myynnin kasvu oli yli 30%. Ei huono.
Ainoa murhe on altakulmain turisteja kyräilevät nurmekselaiset. Eivät tunne asiakkaat oloaan kotoiseksi.
Mutta mitäpä ne muutamat turistit rikkaassa Nurmeksessa. Pärjätäänhän sitä ilimankin.
Se onkin hyvä nousu meeneiden vuosien surkeiden kokemusten jälkeen.
Tuo Nurmeksen yleinen lomamyynti. Surkeaa kahlaamista, jossain Saksan perukoilla, tai lähes olematon Venäläisille suunnattu myynti.Vasta viimeaikoina on taidettu herätä tähän Venäläisten tuloon. Niillä on rahaa ostella palveluja, ym.
Tähän tarvittas nyt maalaisjärjellä varustettu kaveri hommiin, eikä hienoja titteleitä/koulutuksia saaneita tiukkisia.
Myyntistrategia on varmasti helppo luoda, että sillä saavutettaisiin myös haluttuja tuloksia kasvuun nopealla aikaväillä.
Pelkkä mainosten lisääminen ei ole oikea ratkaisu tähän asiaan, myyjän aktivisuutta eri sektoreilla tarvitaan paremminkin.
Tässä on käynyt mielessä, että itse auttaisin vaikka ILMAISEKSI näitä Nurmeksen yrittäjiä tässä asiassa, ja takaan tuloksen.