Joulu, joulu ...

Hyvää ja Rauhallista Joulun odotusta kaikille Pieksämäkeläisille!

-Hymyilevä Tonttutyttö-
3235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tonttutyttö

terveisin "vanha raihnainen" tonttu

Äänestä
  • Taas toi ukko pääsi karkaamaan tietsikan kimppuun ja yrittää iskee(pimatsuja)varo ukko kyllä muori tunnistaa sut aina jos ei muusta niin karmeesta hajustas!!!

    Äänestä

  • jo kohta 100v. kirjoitti:

    Taas toi ukko pääsi karkaamaan tietsikan kimppuun ja yrittää iskee(pimatsuja)varo ukko kyllä muori tunnistaa sut aina jos ei muusta niin karmeesta hajustas!!!

    etkö ole kuullut, että mitä vanhempi pukki sitä kovempi sarvi.

    hyvää joulua sinnekin suunnalle

    sama vanha tonttu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on meillä! kirjoitti:

Hyvää ja Rauhallista Joulun odotusta kaikille Pieksämäkeläisille!

-Hymyilevä Tonttutyttö-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu