hei, osaisiko joku neuvoa. Olen alustanut kamerassa olevan muistikortin, mutta siitä huolimatta onnistun ottamaan n. 15-20 kuvaa, kun kamera ilmoittaa, että muisti on täysi. En siis onnistu tallentamaan muistikortille. Ohjeet on kyllä suomenkielellä, mutta jossakin mättää?
Canon digital ixus 70
muistikortille tallentaminen
4540
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos on joku 16 mb niin ei kai siihen mahdukkaan mitään huikeita määriä...
32mb,
Omat digikuvani ovat kooltaan väliltä 1-4 MB, joten korttisi on tullut täyteen. Tuollainen 32 MB:n kortti on aivan mitätön muuhun kuin kameran kokeiluun.
Suosittelen, että hankit vähintään 1 GB:n kortin, niitä saa n.10 egellä riippuen korttityypistä. Esim. 2 GB:n SD-kortin saa Verkkokauppacomista halvimmillaan 15.90e. Jotkut tosin suosittelevat erikoisnopeita kortteja, mutta niiden edut näkyvät lähinnä vain sarjakuvauksessa.
Korttisi on aivan mittömän pieni.
Minulla on 512 kortti ja siihen mahtuu useita satoja kuvia, jos ostat gigasen kortin sihen mahtuu aivan mieletön määrä kuvia, eikä ne paljon enää maksa, tuossahan oli jotaa hintoja jossaa viestissä.