eli onko ja missä hehkun "haistelija". vikana on välillä hehkutaa välillä ei. pikkupakkasten tultua huomaa, ettei hehkuta joskus ollenkaan. missä vika?
hehkuongelma volvo 2.5D
3
645
Vastaukset
- Pukin muori
Jos moottorin lämpö startatessa 5 tai yli, ei kuulukaan hehkuttaa. Kannattaa lukea käyttöohjekirja. Ei ole mitään erillistä haistajaa. Moottorin lämpötila-anturi vain ja sehän ei rikki mene.
- nyt...
onkin kysymys pakkasen puolella olevasta kylmäkäynnistyksestä jossa ongelma ilmenee. Lämpimässä moottorissa/ilmassa ei tietenkään ongelmaa.
- jusa1980
Itellä oli samaa vikaa et aluks pikkupakkasella lähti kankeasti käyntiin, isommilla pakkasilla ei olis ilman moottorilämmitystä lähtenyt ja ku lämmitti mi kuitenkin sai hehkuttaa muutaman kerran. Kävi ilmi ku vaihdettiin et kaks hehkuista oli ihan pimeenä eli kaput. No uudet tilalle ja eipä ole sen jälkeen kangerrellut takana 1.5 vuotta ja 75tkm. Elikkä hehkujen vaihtoon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921806- 851272
- 1101133
- 73987
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56838- 36752
- 47751
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673