Arvot yleensä ovat meillä kovin erilaisia. Joillakin ei ole arvoja ollenkaan, tosin kaikilla ei ole edellytyksiä edes arvioimaan arvoja. Arvojen arvo on taas Arvo itse. Mitä tulee autojen arvoihin niin Saabin arvot ovat kestävyys, turvallisuus ja hyvä jälleenmyyntiarvo.
Laskun arvo
sekä
2194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pudotetaan kestävyys ja jälleenmyyntiarvo pois tuosta listasta, turvallisuuden allekirjoitan. Nykysaabit ei kestä mitään ja niiden materiaalit on halpahallikamaa, siksi niistä ei myydessäkään saa mitään.
Ihan kestävä Saab lienee, kuten moni muukin. Turvallisuudessa ei sen kummempi kuin muutkaan saman kokoluokan autot. Ei paras, eikä huonoin. Sama jälleenmyyntiarvossaan kuin muutkin. Ei paras, eikä huonoin.
Turvallisuus juttuja voit katsoa euroncapin sivuilta. Jälleenmyyntiarvoja autoliikkeiden käytettyjen myyntilistoilta.
Tämän tyyppinen Saabin mainoslause sopisi hyvin 60/70 luvun aikakausilehteen. Ajat muuttuu. Se on kyllä vähän harmi, ennen autot oli yksilöllisempiä.