http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Belgia vapauttaa terroriepäillyt valmiustila jatkuu/1135232781535
>
Taas yritettiin pelotella ihmisiä olemattomalla terroriuhalla.
Uutiset näinä päivinä ovat useimmiten pelkkää spekulointia joilla yritetään demonisoida muslimit.Piste.
>
Taas yritettiin pelotella ihmisiä olemattomalla terroriuhalla.
Uutiset näinä päivinä ovat useimmiten pelkkää spekulointia joilla yritetään demonisoida muslimit.Piste.
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://www.breitbart.com/article.php?id=D8TMGOHO2&show_article=1
Missä ne kaikki aseet ja räjähteet olivatkaan.Taas leimattiin muslimeita terroristeiksi ilman minkäänlaisia todisteita.
Unbelievable...
Police picked up the 14 suspects in a series of early morning raids Friday. Earlier reports indicated that explosives and arms were also seized, but Pellens said Saturday that searches of the suspects' homes had found no explosives, weapons or other evidence to persuade the court to charge them with any offense or keep them in jail.
miksi muutamat muslimit pelottelevat muuta maailmaa.
Heitä ei ole aivan vähän muslimien joukossa. Prosenttilukuja ei tarkkaan tunneta, mutta on mainittu jopa 40% olevan sellaisia kiihkeämmän puoleisia. Terroristit uhkaavat suurella tuholla ihan säännöllisesti. Sinä vaan pidät kaikkea tällaista aiheettomana pelkona, kunnes posahtaa.
älä nyt noin "vääristele". Onhan meidän uskottava Submitteria kun hän sanoo, että oikea muslimi ei tee terroritekoja. On todella hyvä, että meillä on tämä Submitteri kertomassa mikä ja kuka on oikea muslimi/oikeaa islamia. Onhan Osama Bin Laden tosin omasta ja kannattajiensa mielestä oikea muslimi. Mutta nyt tiedämme, että ei ole kun Submitteri sen meille varmaksi vakuuttaa.
pahimmat sellaiset löytyy ihan muualta.
40 % ...huh..mitä ihmettä höpiset?
Onko kenties edes elossa?
Onko Osama minun heimopäällikköni ?
On ilo olla kertomassa teille oikeaa tietoa, totuus vie teidät korkeammalle tajunnan tasolle :)
esim. presidentti G.Bush lähettänyt kokonaisen armeijan laittomin perustein posauttelemaan Irakiinkin.
korkeamman tajunnan tasolle. Olet kertonut olleesi muslimi toista vuotta. Voin sanoa sinulle, että vuodessa tai parissa tuskin pääset selville siitäkään, mitä islam oikeasti on. Korkeammalle tajunnan tasolle pääsy vienee useampien vuosien ajan. Mitä pidät merkkinä korkeammasta tajunnan tasosta?
Joka tapauksessa suosittelisin, että kertoisit tälläkin palstalla niitä korkeamman tason juttuja.
Vai pidätkö palstaa liian huonoja arvokkaiden asioiden kertomiseen?
Minusta on kummallista, kuinka käytetään aikaa turhan näpertelyyn ja nalkuttamiseen. Se paljastaa aina, minkälainen henkilö kirjoittaja on.
Voisitko pistää näytteen korkeamman tason ajatuksista?
ei ole ainakaan ylimielisyys.
Tässä sinulle:
4:36. Palvelkaa Jumalaa älkääkä mitään asettako Hänen rinnalleen. Kohdelkaa hyvin vanhempianne, samoin läheisiä omaisianne, orpoja ja köyhiä, naapuria, joka on teille sukua, ja naapuria, joka ei ole teille sukua, matkakumppania, vaeltajaa ja orjia, jotka ovat vallassanne. Katso, Jumala ei rakasta niitä, jotka ovat väkivaltaisia ja kerskailevia,
37. jotka ovat saitoja ja herättävät toisissakin ahneutta sekä vaikenevat siitä, minkä Jumala on runsaudessaan heille suonut. Jumalattomille olemme valmistanut häpeällisen rangaistuksen.
"Taas yritettiin pelotella ihmisiä olemattomalla terroriuhalla. "
Motiivi tuskin oli pelottelu, vaan ihmisten turvallisuuden takaaminen mielisairailta muslimeilta. Multikulttin kukkia?
"Uutiset näinä päivinä ovat useimmiten pelkkää spekulointia joilla yritetään demonisoida muslimit.Piste."
Noh, demonisoimisesta tuskin on kyse, kun media nyt yleensä kertoo sen, mitä on tapahtunut.