Jäiköhän

Jotakin kertomatta minulle, ihastuin ja kerroin sen. Kuitenkaan hän ei ollut ihastunut, mutta miksi sain sen kuvan että olisi ollut?
2402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi sitten taas joskus ihan toisen suuntainen viesti ei mene perille. Miksi se on niin vaikeaa, se pyytäminen ulos. Jokainen voi harjoitella pyytämään ja jokainen voi harjoitella vastaamaan vaikka jonkun valkoisen valheen, etten ole vapaa (tai no jos sitä ei edellytetä niin sitten jotain muuta), että käytän kaiken vapaa-ajan vapaaehtoistyössä - kuulostaa liikuttavan hyväksyttävältä selitykseltä tms.

http://images.andale.com/f2/128/103/7478531/2007/5/3/brom1.jpg

Äänestä

Hiukan nöyryyttävältähän se voi tuntua, etenkin jos tapaa edelleen, mutta riskejä on joskus otettava. Eihän siitä muuten ainakaan mitään tulisi, ellei kumpikaan tee minkäänlaista aloitetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häneltä kirjoitti:

Jotakin kertomatta minulle, ihastuin ja kerroin sen. Kuitenkaan hän ei ollut ihastunut, mutta miksi sain sen kuvan että olisi ollut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu