tänne kaikki C.O.B fanit jatkamaan kestulua!

C.O.B.H.C

Children Of Bodom on mahtava bändi! minun mielesta Bodom on maailman paras yhtye! Alexi Laiho on yksi maailman parhaimmista kitaristeista Janne Warman maailman paras kosketin soittaja ja muutkin Bodomin jäsenet ovat saatanan hyvia soittajia... tänne vaa Bodom fanit jatkamaan keskustelua \,,/

12

1332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieheen

      joo cob on helvetin hyvä bändi. helvetin hyviä muusikoita kaikki, mutta ei se laihon osalta siihen jää. laiho on myös helvetin hyvä säveltäjä ja sen huomaa kyllä cobin tuotannossa. cobin musiikki on perustaltaan rankemman puoleista metallia, mutta siihen on osattu hyvin tuoda elementtejä useista eri musiikkityyleistä ja metallin ala-lajeista. \,,/

      • näin varmaan

        on, mutta nämä kaikki hienoudet jää surkeen vokalistin varjoon. Bändin pitäs värvätä asiallinen solisti bändiinsä niin Allu vois keskittyä tiluttamiseen, minkä se haldaa loistavasti.

        Musasta kyllä tykkään minäkin, eikä tietenkään mikään turha bändi ole COB, mutta jos sen laulupuolenkin sais toimimaan, niin tiedä mihin vielä pääsisivät.


      • lasisormi

        teillä on hyviä kappaleita ja tykkää niistä kauheasti kun kuuntelen sitä musaa eli heviä että raskasta musaa


      • antura64
        näin varmaan kirjoitti:

        on, mutta nämä kaikki hienoudet jää surkeen vokalistin varjoon. Bändin pitäs värvätä asiallinen solisti bändiinsä niin Allu vois keskittyä tiluttamiseen, minkä se haldaa loistavasti.

        Musasta kyllä tykkään minäkin, eikä tietenkään mikään turha bändi ole COB, mutta jos sen laulupuolenkin sais toimimaan, niin tiedä mihin vielä pääsisivät.

        laulajaksi timo kotipelto


    • teille faneille

      kerron, että tämä Bodom lausutaan Buudom. Itse asun järven rannalla. Muistakaa aina korjata, jos joku sanoo väärin.

      • JamesMarshallHendrix

        teitä montaa löytynyt...ymmärrettävää,koska kuunneltavaakin musaa on niin paljon.

        Laiho on tiluttaja,musiikkipuoli on sitten heikompaa.

        Are You Really Experienced ??


      • -cobhc^
        JamesMarshallHendrix kirjoitti:

        teitä montaa löytynyt...ymmärrettävää,koska kuunneltavaakin musaa on niin paljon.

        Laiho on tiluttaja,musiikkipuoli on sitten heikompaa.

        Are You Really Experienced ??

        teitä montaa löytynyt...ymmärrettävää,koska kuunneltavaakin musaa on niin paljon.

        -monellakaan bodomin kuuntelioista ei varmaankaan käy mielessä tulla tänne keskustelemaan?!


    • Emmmii

      Mä viihdyn täällä.

      Tääl o paljo ihmisii jotka o samaa mieltä Bodomista ja Laihosta.

      On se kyl niin ihana se Alexi. Tarvii purra sukkaa ku kattelee sen soittoa.

      Ja aina ku tulee taitava soolo, nii hengitys pysähtyy, sydän hakkaa ja kylmätväreet tulee.

      Oi voi.

    • sss`_

      Bodom on kyllä yksi parhaista bändeistä!
      Oon kuunnellu jo kauan bodomia ja bändi innoitti myös kitaran soitttoon..(:

    • sharkman82
    • Hevari nainen

      Pakko sanoa, et oon kuunnellu Bodomia n. 5 vuotta. Mun mielestä se bändi vaan on hyvä ja tekee musiikkia, mistä tykkään, mut en fanita laihoa vaan koko bändiä. Children Of Bodom ei ole yksistään laiho vaan siihen kuuluu kaikki bändin jätkät ja he osaavat soittaa yhteen, joka on tärkein asia bändissä. On helppo sanoa, et joku niist tyypeistä on huono ja sen tilalle voi ottaa jonku muun, mutta se ei ole noin yksinkertasta. Bändi on niinku parisuhde, kemioiden pitää kohdata tai ei tule mitään. Tietynlainen luottamus kaikkiin bändin jätkiin on tärkeä. Tätä mieltä oon sen perusteella, mitä oon eri bändejen kanssa ollu tekemisissä.

      • COB FANI

        Niin onko ketään tulossa tonne keikalle? .............. ite ainakin oon hommannu jo liput :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      95
      3761
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      44
      3091
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2997
    4. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2795
    5. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2714
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2422
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2177
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      60
      2088
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1886
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1838
    Aihe