Onko tietoa/pelivihjettä.? ajattelin tuollasen jahtiin mennä. Mallia 99 kts..
Almera 1.6 sri?????
Minkälainen???
3891
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Peruspata 1.6 100hp. Edullinen ylläpitää. vakioalustat ym, jollei rakenneltu. Spoileri, penkit erilaiset kuin vakiossa. i-moottorit on kaikissa almeroissa. Varmatoiminen ja ihan kivan näköinen(katsojan silmässä se kauneus..). On melkein almera GT:n näköinen. Gt:ssä on enemmän löylyä jos sitä kaipaa. Ei juurikaan tyyppivikoja jos autoa on huollettu.
Itse ostin tuollaisen 1999 uutena. Ajoin sillä pari vuotta ja joku 50-60 tkm. Hyvä auto oli. Aika meluisa, mutta kyllä sillä pärjää. On kestävä, kun muistaa huollot. Ketjukone, eli ei nokkahihnan vaihto.
peli.itellä almera 98 1.6gx ajettu 215thk.eilen käytin katsastuksessa ja eikä mitään vikaa ainut mistä mainitsi oli vetonivelten suojakumien pykiminen.helmat kannattaa tutkia etu ja taka osat meinaa lahoa almeroissa.65000 olen allullani ajanut ja erittäin tyytyväinen.