Olen vaihtamssa työpaikkaa, ja on putsattava myös kone. Miten saan sähköpostit pois (tiedän etei riitä jos vaan Outlook E:ssä deletoi viestit) - ne pitää hakea vielä erikseen resurssinehallinnan OE-kansiosta, joka oli muistaakseni *.asp -niminen. Järjestelmä on Windows 98. Ei verkossa.
Entä miten sama etninen puhdistus toimii NT-verkossa? Onko nyt niin että mikrotukihenkilö ainoastaan voi poistella ne palvelimelta?
Ohjeita, kiitos ja pian!
Entä miten sama etninen puhdistus toimii NT-verkossa? Onko nyt niin että mikrotukihenkilö ainoastaan voi poistella ne palvelimelta?
Ohjeita, kiitos ja pian!
Vastaukset 4
Vanhimmat
eli, mene Omatietokone/C-asema/Program files/Outlook Express/ msimn kansioon. Valitaan kaikki Ctrl ja a yhtä-aikaa sitte delete ja Ok tai kyllä. Sitten valitaan vasemmalta ylhäältä poistetut kansio ja taas delete ja kyllä. Se on siinä :)
Jos et ole tallentanut serverille postejasi ei niitä voi kukaan nähdä ja tuskinpa oot.
ps. työniloa :)
Keksin (muistin) toisenkin tavan:
C:windowsAplication DataMicrosoftWELLCOME, josta löytyy inbox.dbx ja sent items.dbx (tai lähetetyt ja saapuneet -kansiot) Ne pois vain, eikö? Varmistaka teenkö oikein. Jos poistan msimn.exe-kansion, eikä poistu koko ohjelma ja seuraava joutuu asentamaan sen uudestaan?
Älä poista kansiota vaan se sisältö. Ohjelma toimii sen jälkeen ihan moitteettomasti,eikä kukaan selville viestejäsi.
Äskeinen opittu ohjeeni oli tietysti windows 98, ja Reiskan ohje toimii näköjään NT:ssä. Kokeilin jo, toimii!