Tapailin tuossa jokin aika sitten hetken erästä miestä. Suhde oli kaikinpuolin toimiva, ihanaa oli aina. Seksistä kuitenkin tuli kompastuskivi. Ensimmäistä kertaa kun hommiin oltiin alkamassa, suudeltiin ja vaatteet väheni. Otin häneltä hetken aikaa suihin, mutta kun lopetin niin tämä mies alkoi jo työntyä sisälleni ja ihmetteli kun en ollut kostunut siihen mennessä. Hän ei ollut edes koskenut pimppiäni lainkaan. Oli oikeasti ihmeissään että minun olisi kuulunut jo kostua siihen mennessä.
Onko minussa oikeasti nyt jotain vikaa kun en tullut märäksi miestä imiessäni? Onko seksi muka oikeasti suurimmalta osalta tuollaista, nainen imee ja sitten hommiin? Onko kostuminen todella naisen hoidettava itse kokonaan? Edellinen mieheni oli ensimmäiseni, seksi oli hivenen parempaa ja sain kosketusta mutta muuten tyydyttämiseni ei miestä kiinnostanut. Ja tämän toisen kanssa meni poikki sitten.
Onko minussa oikeasti nyt jotain vikaa kun en tullut märäksi miestä imiessäni? Onko seksi muka oikeasti suurimmalta osalta tuollaista, nainen imee ja sitten hommiin? Onko kostuminen todella naisen hoidettava itse kokonaan? Edellinen mieheni oli ensimmäiseni, seksi oli hivenen parempaa ja sain kosketusta mutta muuten tyydyttämiseni ei miestä kiinnostanut. Ja tämän toisen kanssa meni poikki sitten.
Vastaukset 7
Vanhimmat
itse en ainakaan kostu ollenkaan, jos otan mieheltä suihin. Johtuu varmaan siitäkin,että se ei ole mitään mieluista hommaa..
On miehesi kyllä aika ääliö, jos ei tajua että nainenkin tarvitsee esileikkiä. Mies saa erektion yleensä kun tyydyttää naista, mutta hänkin voi tarvita myös kosketusta ja suuseksiä ennen yhdyntää.
Yleensä minä ja mieheni "valmistelemme" toisiamme yhdyntään siten, että hän sormillaan saa minut märäksi ja minä käsilläni hänet kovaksi. Sitten voimme edetä yhdyntään, eikä naisellekaan (minulle) tule kipua, jos mennään kuiviltaan sisään:P
hyvä leikki vaatii aina hyvät valmistelut.
toiset kostuu heti, toiset taas hitaamin..
vähän kieli tai sormileikkiä niin luistaa
myös kunnon ateriaan kuuluu alkupalat.
Melkeimpä samanlaisia kokemuksia on mulla seksistä, että vaatteet pois, muodon vuoksi huitastaan pari pusua vähän sinne päin ja sitten pitäis naisen olla jo valmis. Usein, jos itse olen sillä tuulella, niin en tarvitse mieheltä sen kummempia kosketteluja, pelkkä halailu-hyväily, suuteleminen ja kiehnääminen riittää. Mutta usein tarvitsisin myös jotain alkuhivelyitä ja sellaisissa tilanteissa miehelle oikeasti pitää sanoa se suoraan, ei mun miehet ainakaan sitä ole tajunneet. Oon joskus miettiny, että kun minä otan mieheltä suihin, hyväilen ja nuolen nännejä, vatsaa ja sivelen pakaroita, niin eikö mies todellakaan tajua, että nainenkin voisi siinä tilanteessa kaivata jotain samantyylistä??!? Mut ei näköjään tajua, eli sun on vaan otettava puheeksi jossain sopivassa tilanteessa ja kerrottava, mitä sä haluut. Ja ei, kostuminen EI OLE pelkästään naisen asia, seksi on kahden välistä joten molempien vastuulla on se, että molemmat on hommaan valmiita.
...kiihottuu kyllä sen verran mulkun imemisestä, että kostuu ihan automaattisesti...jos näin ei tapahdu, niin kyseessä lienee jonkin asteen ammattilainen joka imee pelkästä rahasta,,,näitä voi kyllä sitten nussia kuivinakin, sisään menee kunhan kunnolla survoo....
jos sinä survot naistasi näin,,
et tiedä naisista mitään,,
kyl sunkin pitäis ensikiski naistasi valmistella,
kyllä hänkikin sen jälkeenpaljon halukkaampi ,,,
Minunkin mieheni oli alunperin sitä mieltä että kyllähän se nainen aina valmis on tuollaisella valmistelulla.. Opetin sitten (ja siinähän kesti), että "kun minä teen näin niin se johtuu siitä että minusta sellainen tuntuu kivalta, tee siis perässä". Vaikeata se oli miehen ymmärtää, oli ollut paljon "hetivalmiimpien" kanssa ennen minua ja itsehän ei tietenkään juuri lämmittelyjä kaipaa. Oppiihan se mies sitten kun muuten ei saa mitään.
jonkun äijän kohdalla ei kostu ja sitten taas toisen kohdalla tulee heti märäksi vaikka istuisi työmaaruokalassa sen vieressä vaatteet päällä eikä edes katsoisi.