Viheltää?

Mistähän mahtaa johtua: kun nostaa jalan kaasulta, niin n.93km/h nopeudessa alkaa kuulumaan hiljaista vihellystä (ääni todennäköisesti perästäpäin). Ääni loppuu kun nopeus tippunut n.87km:iin/h. Ääntä ei kuulu kiihdytettäessä. Ainakaan renkaista se ei johtunut. Auto E220D -97 AUT.
1238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

itellä on sama vika... kuulunut jo yli vuoden eikä ainakaan oo pahentunu. veikkaisin et vika löytyy perämurikasta. jos saat tietoon et misä vika piilee (ite en oo jaksanu ottaa selvää) niin laita tietoo tännekkin päin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muikku kirjoitti:

Mistähän mahtaa johtua: kun nostaa jalan kaasulta, niin n.93km/h nopeudessa alkaa kuulumaan hiljaista vihellystä (ääni todennäköisesti perästäpäin). Ääni loppuu kun nopeus tippunut n.87km:iin/h. Ääntä ei kuulu kiihdytettäessä. Ainakaan renkaista se ei johtunut. Auto E220D -97 AUT.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu